Reklama

Dobierz kolczyki idealne dla siebie i olśniewaj swoim wyglądem

Opublikowano:
Autor:

Dobierz kolczyki idealne dla siebie i olśniewaj swoim wyglądem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Każda dobra biżuteria kryje w sobie wielkie możliwości. Możemy oczywiście cieszyć się pięknem jej samej, ale to nie wszystko. Warto wykorzystać ją do podkreślenia doskonałości swojej własnej urody, czy też zrównoważenia pewnych jej cech, których akurat przesadnie eksponować nie chcemy. Czy to się uda w pełni zależy od tego, czy zdołamy dobrze dobrać poszczególne jej elementy. By to zrobić, należy pamiętać o kilku prostych zasadach.


Nawet najlepszy detal potrzebuje właściwego tła

Każda, najdoskonalsza nawet biżuteria będzie wyglądać wspaniale, jeśli tylko zadbamy o to, by była odpowiednio wyeksponowana. Dobierajmy ją więc w sposób podporządkowany okolicznościom, a także reszcie kreacji – albo na odwrót, jeśli to nasze nowe kolczyki są akurat dla nas najważniejsze. Istotne, by wszystko to, w tym także karnacja czy kolor włosów, było spójne. Istnieje oczywiście duża liczba takich wyrobów, które w każdej sytuacji będą doskonałe. Popularnością cieszą się np. srebrne kolczyki Swarovski , w których wykorzystano olśniewające kryształy austriackiego producenta. Wytwarza je np. firma Makro-Lux.
Kolczyki są ozdobą, która towarzyszy nam od niepamiętnych czasów, toteż doskonale wiadomo w jaki sposób wpływają na wygląd noszących je kobiet. Ilość najróżniejszych wyrobów, jakie czekają na nas w sklepach może powodować, że wybór tych właściwych będzie nieco problematyczny, nawet, jeśli dobrze wiemy na jaką konkretną okazję potrzebna nam będzie dana para. To szerokie pole wyboru należy jednak zawęzić jeszcze bardziej, analizując konkretny typ urody przyszłej użytkowniczki.

Zanim na wystawę jubilera, najpierw spójrz w lustro

W najlepszej sytuacji są te z kobiet, które mają owalny kształt twarzy. Wybierając kolczyki mają ogromną swobodę – mogą kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami estetycznymi, wymogami konkretnej okazji, tudzież kwestią dopasowania do innych ozdób i odzieży. Pasować im będą bowiem niemal każde, jakie są na rynku. Ostrożność jest wskazana jedynie w przypadku długich i wiszących – te mogą spowodować, że twarz będzie wyglądała na bardziej pociągłą.
W przypadku okrągłej, takie właśnie kolczyki będą natomiast wskazane i stworzą efekt pewnego wysmuklenia. Unikać zaś należy małych i okrągłych właśnie – na te mogą sobie pozwolić te kobiety, które mają twarz o kształcie kwadratowym, mogącym zostać w ten sposób zrównoważonym. Długie i wiszące także będą wskazane. W przypadku oblicza o kształcie trójkątnym, dobrze jest wyrównać proporcje między czołem a szczęką za pomocą kolczyków zwężających się ku górze. Dobre będą też małe okrągłe i wiszące owalne. Z kolei pociągłe rysy dobrze będą wyglądać z wkrętkami lub ćwiekami. Warto wybierać takie w kształcie kół czy np. kwadratów, unikając jednocześnie wzorów płaskich. Duże znaczenie ma także szyja. W przypadku posiadania krótkiej, należy unikać kolczyków długich, które mogą opierać się na barkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE