Reklama

Dlaczego warto rekrutować pracowników z Ukrainy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dlaczego warto rekrutować pracowników z Ukrainy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Skompletowanie sumiennej i pracowitej załogi wymaga sporo wysiłku, czasu i nakładów finansowych. Wielu przedsiębiorców woli pogodzić się ze stratą w sezonie wzmożonej produkcji lub urlopów, niż poświęcać energię na poszukiwanie pracowników tymczasowych. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie siły roboczej ze wschodu - najlepiej za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.

Dlaczego warto rekrutować pracowników z Ukrainy?

Sąsiedzi zza wschodniej granicy są nam bliscy zarówno językowo, jak i kulturowo. Dzięki temu szybko adaptują się w Polsce i chętnie sprowadzają do naszego kraju całe swoje rodziny. To z kolei czyni z nich lojalnych i oddanych pracowników, o których marzy każdy szef. Obywatele Ukrainy chętniej podejmują się wykonywania obowiązków w trybie nadgodzin i pracy nocnej, ponieważ ich główną motywacją jest jak najwyższy zarobek. Są dostępni przez większość czasu ze względu na brak innych zobowiązań, dzięki czemu mogą pracować również w weekendy i wakacje.

Wśród naszych sąsiadów na wschodzie łatwiej również o wszelkiego rodzaju specjalistów - inżynierów, operatorów maszyn czy programistów. Wysokie kwalifikacje w połączeniu z elastycznością i dobrą etyką pracy to główne powody, dla których polscy przedsiębiorcy chętnie rekrutują pracowników z Ukrainy. Procedura legalizacji ich zatrudnienia jest także znacznie łatwiejsza, niż w przypadku pozostałych krajów spoza strefy Schengen. Dzięki temu czas oczekiwania na pracownika jest o wiele krótszy, niż ma to miejsce standardowo.

Jak można pozyskać pracowników zza wschodniej granicy?

Aby móc zatrudnić obywatela Ukrainy na terytorium naszego kraju, potrzebne są dwa dokumenty:

 • zezwolenie na pobyt na terenie Polski (tymczasowy lub stały),

 • pozwolenie na pracę.

 • Uzyskanie tej dokumentacji, nawet mimo uproszczonych przepisów często jest bardzo czasochłonne. Firmy zarówno małego, jak i dużego szczebla chętnie korzystają więc z pomocy specjalistów, którzy zajmują się rekrutacją obcokrajowców na co dzień. W celu pozyskania pracownika lub całej załogi z Ukrainy najlepiej zwrócić się do agencji pracy tymczasowej, specjalizującej się w tej gałęzi zatrudnienia.

  Zatrudnij pracowników z Ukrainy z AB OVO Solutions

  W AB OVO Solutions stawiamy na kompleksowość i najwyższą jakość świadczonych usług. Nie tylko pozyskamy dla Ciebie pracowników, którzy będą spełniać wszystkie Twoje wymagania, ale również zaoferujemy Ci pełną opiekę nad nimi. Dla załogi z Ukrainy zorganizujemy transport, zakwaterowanie, zajmiemy się wszystkimi kontrolami oraz sprawami kadrowo-płacowymi. Dbamy o to, by każda ze stron była zadowolona, a sam proces rekrutacji przebiegł szybko, sprawnie i w 100% zgodnie z polskim prawem.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE