Reklama

Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – skorzystaj z wizyty adaptacyjnej

Opublikowano:
Autor:

Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – skorzystaj z wizyty adaptacyjnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dentysta dziecięcy różni się od zwykłego specjalisty, zajmującego się dorosłymi pacjentami. Musi wykazać się nie tylko profesjonalizmem, ale także odpowiednim podejściem do najmłodszych. Rodzice mogą zdecydować się na wizytę adaptacyjną – taką opcję w Warszawie oferują m.in. kliniki na Żoliborzu. Na czym polega i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Stomatolog dla dzieci – z jakich zabiegów mogą skorzystać najmłodsi pacjenci?

Dzieci również potrzebują profesjonalnej opieki stomatologicznej – nawet, jeśli nie posiadają jeszcze stałych zębów. Często mogą borykać się z problemami dotyczącymi nie tylko próchnicy, ale również wad zgryzu, prowadzących w niektórych wypadkach do nieprawidłowej wymowy, a nawet asymetrii twarzy. Dentysta dziecięcy Żoliborz to rozwiązanie dla małych pacjentów z Warszawy. W jakich sytuacjach warto zapisać swoje dziecko na wizytę do specjalisty?

W gabinetach zajmujących się stomatologią i ortodoncją dziecięcą można skorzystać z takich usług, jak:

- wizyty kontrolne,

- lakowanie zębów,

- wypełnienia w zębach mlecznych,

- ekstrakcje zębów mlecznych,

- zakładanie aparatu stałego lub zdejmowanego,

- podcięcie wędzidełka (wargi dolnej, górnej lub języka).

Zabiegi mogą być wykonywane nawet w przypadku najmłodszych pacjentów, dlatego w razie jakichkolwiek trudności lub wątpliwości warto zwrócić się do specjalisty – dentysta dziecięcy zdiagnozuje problem i zaplanuje odpowiednie leczenie.

Wizyta adaptacyjna u dentysty dla dzieci – co to takiego?

Już dla wielu dorosłych osób wizyta w gabinecie stomatologicznym bywa stresującym przeżyciem. Warto więc postarać się o to, by dziecko do lekarza mogło pójść z pozytywnym nastawieniem – i nie bało się wizyt, niezależnie od zabiegów, jakim zostanie poddane. W niektórych gabinetach dentystycznych dla dzieci organizuje się wizyty adaptacyjne, czyli specjalne spotkania, podczas których nie podejmuje się leczenia, a jedynie oprowadza małego pacjenta po gabinecie. Jest to spotkanie bezpośrednio z dentystą dziecięcym – na Żoliborzu można wybrać taką opcję, by przedstawić dziecku lekarza, który w przyszłości będzie wykonywał jego zabiegi. Specjalista opowie maluchowi o swojej pracy, pozwoli mu usiąść na fotelu stomatologicznym i pokaże narzędzia dentystyczne. Dzięki temu dziecko oswoi się z nowym miejscem i przy kolejnej wizycie poczuje się o wiele pewniej. Jest to najlepszy sposób na zredukowanie stresu u swojej pociechy przed leczeniem stomatologicznym lub ortodontycznym.

Jaki gabinet dentystyczny dla dzieci wybrać?

Jeśli chcemy zapisać małego pacjenta na wizytę w gabinecie stomatologa dziecięcego na Żoliborzu, warto wybrać sprawdzone miejsce, specjalizujące się w leczeniu najmłodszych. Dzięki temu możemy liczyć na specjalistę nie tylko o odpowiednich kwalifikacjach, ale także podejściu do dzieci, który wykaże się cierpliwością, poczuciem humoru i pewnością siebie – a są to cechy niezbędne, by maluch poczuł się bezpiecznie i spokojnie przetrwał cały zabieg.

Niektóre gabinety są specjalnie przygotowane dla dzieci, nie tylko pod kątem profesjonalnego wyposażenia. Posiadają również kolorowy wystrój, a nawet ustawione pod odpowiednim kątem telewizory, na których najmłodsi mogą podczas zabiegu oglądać bajki. Co więcej, w niektórych klinikach dostępne są także specjalne pokoje zabaw, w których dzieci mogą spędzać czas z rówieśnikami, czekając na swoją kolej u stomatologa lub ortodonty. Dzięki takim rozwiązaniom gabinet dentystyczny będzie miło kojarzył się małym pacjentom, co dodatkowo zredukuje ich stres i sprawi, że chętnie wrócą na kolejną wizytę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE