Reklama

Czy warto kupować używane opony?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto kupować używane opony? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Każdy wie, że o samochód trzeba dbać prawie jak o własne dzieci. W końcu dzięki naszemu pojazdowi możemy bez problemu przemieszczać się i odkrywać nowe zakamarki świata. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy nasze auto będzie całkowicie sprawne. Dlatego konieczna jest częsta wymiana niektórych części, ale też regularna kontrola. Warto pamiętać o tym, że przede wszystkim musimy dbać o opony, co często wiąże się ze znacznymi kosztami. Zatem zwróćmy uwagę na inne rozwiązanie, które może być korzystniejsze, czyli używane opony.

Sposób na oszczędność

Bez wątpienia nowe opony mają wiele korzystnych właściwości, jednak zazwyczaj ich zakup wiąże się z bardzo dużymi wydatkami. Nie możemy też zapomnieć o tym, że trzeba je wymieniać co najmniej dwa razy w ciągu roku, w zależności od pory roku i stanu nawierzchni. Jednak często musimy dokonywać częstszych zmian. Wtedy rodzinny budżet może naprawdę ucierpieć. Dlatego powinniśmy szukać innych rozwiązań, dzięki którym nie utracimy wysokiej jakości, ale będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Właśnie dlatego na uwagę zasługują opony, które są używane, ale zostały wyprodukowane przez najlepsze firmy. Wtedy możemy być pewni tego, że będą nam służyły przez długi czas.

Opony tylko od najlepszych

Być może wśród niektórych osób używane opony budzą pewien niepokój, jeżeli chodzi o ich jakość. Dlatego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre opony faktycznie nie powinny w ogóle być dopuszczone do użytku. Jednak można też znaleźć modele, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy, a przy okazji mają naprawdę zachęcającą cenę. Musimy jednak pamiętać o tym, bo ufać tylko takim sklepom, które oferują opony najlepszych firm, jak np. http://autakrajowe.com.pl/38/sprzedaz-opon. Dzięki temu ich jakość prawie w ogóle nie odbiega od nowych modeli.

Zalety używanych opon

Trzeba przyznać, że używane opony mają wiele zalet. Oczywiście największą z nich jest to, że dzięki nim możemy zaoszczędzić naprawdę duże kwoty pieniędzy, które można przeznaczyć np. na niespodziewane naprawy lub po prostu wpłacić na konto. Jednak warto pamiętać o tym, że nie jest to jedyna zaleta, na którą trzeba zwrócić uwagę.

Najważniejsze zalety

  • Obniżenie kosztów utrzymania samochodu,
  • Zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie jazdy,
  • Dostosowanie do różnych warunków atmosferycznych i rodzajów nawierzchni,
  • Posiadanie opon renomowanych firm,
  • Długa żywotność opon.

Na co zwrócić uwagę, kupując używane opony?

Niektóre używane opony mogą mieć drobne mankamenty, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Dzięki temu będziemy wiedzieli, na które elementy musimy spojrzeć, by ocenić stan opony. Przede wszystkim koniecznie zwróćmy uwagę na wiek opony. Zazwyczaj ich żywotność wynosi od 5 do 7 lat, dlatego wybierajmy młodsze modele. Poza tym pamiętajmy o tym, że bardzo ważna jest wartość bieżnika, która powinna wynosić ok. 5 mm, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Szczególnie jest to istotne, gdy jedziemy w trakcie deszczu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE