reklama

Czy studia logistyczne gwarantują dobrą przyszłość?

Opublikowano:
Autor:

Czy studia logistyczne gwarantują dobrą przyszłość? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościCoraz częściej w trakcie wybierania studiów, zastanawiamy się nad tym, co nam daje określony kierunek. Ważne jest nie tylko podążanie za własnymi marzeniami i zainteresowania, ale również bardziej pragmatyczne podejście. Dzięki temu lepiej wiemy, co możemy robić po wybranym kierunku, a także, ile będziemy zarabiali. Ostatnimi czasy bardzo popularna jest logistyka, dlatego warto zwrócić uwagę na to, co nam oferuje.

Jakie umiejętności są ważne w pracy logistyka?

Pamiętajmy o tym, że bez względu na to, jakie wykształcenie będziemy mieli, to i tak w wielu zawodach ważne jest to, żebyśmy mieli określone umiejętności. W przypadku pracy w logistyce niezwykle istotne jest planowanie, zarządzania, analizowanie, a także otwartości i wyciąganie wniosków. Dzięki temu będziemy w stanie szybko naprawić jakieś błędy i wprowadzimy nowe rozwiązania, które usprawnią cały system logistyczny. W końcu właśnie od tego zależy fakt, czy klienci i kontrahenci będą zadowoleni ze współpracy.

Wiele zależy od szkoły

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku pracy bardzo ważne jest to, na jakiej uczelni studiowaliśmy. Dlatego dokonujmy rozważnego wyboru, ponieważ może od tego zależeć nasza przyszłość w tym zawodzie. Bardzo ważne jest to, by szkoła wyższa zapewniała udział w szkoleniach lub projektach, które dostarczą nie tylko teoretycznej, ale też praktycznej wiedzy. Właśnie z tego powodu godna polecenia jest https://wsaib.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/logistyka.

Gdzie można pracować po studiach logistycznych?

W trakcie wyboru studiów bardzo ważne jest to, by zwrócić uwagę na to, gdzie możemy pracować po ich ukończeniu. Dzięki temu będziemy lepiej wiedzieli, w jakim kierunku zmierzałaby nasza przyszłość, ale również, ile możemy zarabiać. Logistyka jest obecnie uważana za jeden z najważniejszych kierunków, ponieważ specjaliści są potrzebni w różnych branżach. Dlatego do dyspozycji mamy wiele różnych zawodów.

Przykładowe zawody wykonywane przez absolwentów logistyki

  • Pracownik komunikacji publicznej,
  • Część załogi portów lotniczych,
  • Pracownik hurtowni, magazynów oraz zakładów produkcyjnych,
  • Pracownik firmy transportowej i spedycyjnej,
  • Kontroler organizacji dystrybucji produktów,
  • Kontroler sposobu przechowywania towarów,
  • Opracowywanie tras, które powinny pokonywać kurierzy,
  • Zarządzanie innymi pracownikami.

Ile zarabia logistyk?

Bardzo ważne jest również to, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, jak wyglądają zarobki logistyków. Otóż wiele zależy od tego, jakie mamy doświadczenie i kompetencje. Poza tym ważne jest również to, jaką pracę wykonujemy. Najwięcej zarabia manager spedycji, ponieważ jego pensja oscyluje w granicach 9 tys. zł brutto. Jednak w tym przypadku musimy mieć określone umiejętności, a także doświadczenie w spedycji. Oprócz tego średnie zarobki logistyków sięgają 4,5-6 tys. zł brutto. Najmniej zarabiają pracownicy przedsiębiorstw publicznych, choć często jest to uzależnione od regionu w Polsce i jest indywidualnie dopasowywane do pracowników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE