Reklama

Czy opłaca się sprzedawać metale kolorowe?

Opublikowano:
Autor:

Czy opłaca się sprzedawać metale kolorowe? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Odzyskiwanie metali szlachetnych ze złomu jest nie tylko doskonałą formą dbania o środowisko naturalne, lecz także dobrym pomysłem na łatwy zarobek. Mając nawet niewielką ilość miedzi czy aluminium warto zanieść je do skupu metali kolorowych, bo zawsze uda się coś odzyskać. Należy jednak pamiętać, że złom stalowy skupowany jest po znacznie niższej cenie niż ten z metali szlachetny.

Jak wyceniane są metale kolorowe?

Cóż, to tak naprawdę zależy od danego punku, jak i aktualnie obowiązujących cen. Wszystko zależy też jakiego rodzaju złom jest sprzedawany i w jakiej ilości. Najlepsze ceny oferowane są za złoto, srebro, platynę czy miedz. Skupy najchętniej przyjmują metale w postaci czystej, to znaczy, że nie muszą ich odzyskiwać ze stopów. Za zanieczyszczony złom, który zawiera domieszkę stali, nie uda się osiągnąć atrakcyjnej ceny. Fakt faktem nawet puszki aluminiowe opłaca się oddawać do skupu, choć za aluminium energetyczne lub pochodzące z felg można więcej dostać. Według statystyk najbardziej opłacalny biznes można zrobić, sprzedając wolfram oraz wysokoprocentową cynę. Robiąc porządku w warsztacie lepiej nic pochopnie nie wyrzucać do kosza, bo nie wiadomo, jaką ma to wartość.

Gdzie sprzedać metale szlachetne?

Obecnie w każdym punkcie skupu złomu chętnie przyjmowane są metale szlachetne. Warto jednak wcześniej sprawdzić jak wygląda cennik danej firmy. Niby ceny w każdym skupie powinny być zbliżone do siebie, jednak mając większą ilość złota czy cyny warto rozeznać się w temacie i nawet negocjować konkretną stawkę. Nie mając wiedzy czy w danej chwili skup przyjmuje posiadane metale szlachetne, zawsze można skontaktować się z pracownikami https://zlomskup.eu/, którzy na pewno udzielą wyczerpujących wiadomości.

Transport złomu do skupu

Posiadając bardzo dużą ilość złomu zarówno stalowego, jak i metali szlachetnych można liczyć, iż dany skup zapewni transport. Nie wszystkie jednak punkty oferują taką możliwość. To warto sprawdzić wcześniej. Złom odebrany z domu klienta powinien być rozliczony na miejscu, jak i powinno być wystawione stosowne zaświadczenie.

Co zrobić ze starym sprzętem AGD?

Oczywiście też należy oddać go do skupu złomu. Niestety oddając w całości lodówkę czy inne elektryczne rzeczy na pewno nie uzyska się atrakcyjnej ceny, mimo iż złom wiele będzie ważył. Należy pamiętać, że takie akcesoria zawierają wiele elementów plastikowych czy szklanych, które dla skupu nie są atrakcyjnym towarem. Owszem można samodzielnie odzyskać miedź czy aluminium i takie działania będą chyba najbardziej opłacalne. Pozostałe rzeczy można oddać na wysypisko śmieci. Niestety wiele osób nie ma pojęcia, że na starym sprzęcie AGD czy RTV można jeszcze zarobić. Zalegający telewizor czy radio często oddawane są za darmo, by tylko pozbyć się ich. Skup, do którego trafią, odzyskuje niego cenne metale szlachetne, mając na tym czysty zysk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE