Reklama

Czy fotel biurowy może wpływać na zdrowie?

Opublikowano:
Autor:

Czy fotel biurowy może wpływać na zdrowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W trakcie pracy biurowej wiele czynników może wpływać na obniżenie naszego komfortu. Poza tym długotrwałe siedzenie sprawia, że zaczynamy odczuwać ból w różnych miejscach, co ostatecznie może doprowadzić do sporych problemów zdrowotnych. Dlatego konieczne jest to, by miejsce pracy było dostosowane do naszego ciała, co zapewnia przede wszystkim ergonomiczny fotel biurowy.

Problemy zdrowotne związane z siedzącym trybem życia

Pamiętajmy o tym, że praca w pozycji siedzącej może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Nie chodzi tu jedynie o schorzenia związane z niewłaściwą wagą, ale przede wszystkim wady kręgosłupa. W konsekwencji ból może roznieść się w różne części ciała. Poza tym fotel, który nie jest dostosowany do pracy biurowej, może nie podtrzymywać naszych rąk, co może doprowadzić do zwyrodnienia stawów w nadgarstku. Dlatego konieczne jest to, by zadbać o odpowiednie wyposażenie, które zminimalizuje ryzyko wystąpienia takich chorób.

Ergonomiczny fotel biurowy – jaki powinien być?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, by fotel dopasowywał się do naszego ciała oraz wzrostu. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że z łatwością utrzymamy prawidłową postawę, czyli m.in. wyprostowany kręgosłup i kolana ugięte pod kątem 90 stopni. Ważne jest też to, by fotel miał dobrą podstawę oraz możliwość swobodnego przemieszczania się, co zapewnią kółeczka. Poza tym nie zapominajmy o obecności podłokietników i dodatkowej podporze do głowy.

Fotel Ergohuman – wpływa pozytywnie na zdrowie?

Niezwykle istotne jest to, żebyśmy zdawali sobie sprawę, że obecnie dostępnych jest wiele foteli, które są dostosowane do pracy biurowej. Jednak wiele z nich nie zapewnia kompletnej ochrony. Dlatego warto zwrócić uwagę na model Ergohuman, ponieważ zapewnia prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa, co znacznie zwiększa naszą wydajność w pracy. Poza tym zapewnia regulację wielu elementów, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naszego ciała i wzrostu. Taki fotel jest dostępny na stronie https://www.ergoexpert.pl/fotel-ergohuman-enjoy-r-hrma.

Najważniejsze zalety fotela Ergohuman

Możliwość regulowania siedziska w 5 różnych pozycjach,

Krzesło wykonane z solidnej i wygodnej siatki,

Oparcie dostosowane do dwóch płaszczyzn podparcia lędźwi,

Regulowany zagłówek,

Możliwość schowania podłokietników pod blat biurka,

Styl i kolorystyka dopasowana do nowoczesnego biura.

Mechanizm Enjoy – na czym polega?

Bez wątpienia bardzo ważnym elementem tego fotela jest mechanizm synchroniczny Enjoy, który zastosowano. Dzięki niemu mamy pewność, że oparcie odchyla się razem z siedziskiem, zatem zawsze zostaje zachowany prawidłowy kąt siedzenia. Jednak oprócz tego zapewnia możliwość kołysania się na fotelu, a także stopniowanie siły oporu oparcia. Dodatkowo dostajemy ochronę przed uderzeniem oparcia w plecy, co w innych modelach może się zdarzyć w trakcie regulacji. Mechanizm jest też związany z zastosowaniem pneumatycznego podnośnika, dzięki czemu regulacja wysokości jest płynniejsza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE