Reklama

Co przeszkadza przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności? Opinie są zgodne: to skomplikowane przepisy podatkowe

Opublikowano:
Autor:

Co przeszkadza przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności? Opinie są zgodne: to skomplikowane przepisy podatkowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Według wyliczeń niektórych ekspertów Polska od dawna cierpi na nadprodukcję aktów prawnych przez władzę ustawodawczą. Podobno gdyby chcieć szczegółowo zapoznawać się z treścią uchwalanych ustaw oraz nowelizacji, należałoby poświęcić na to kilka miesięcy w ciągu roku! Niemała część rodzimych firm funkcjonuje zatem w stanie niepełnej świadomości obowiązków, jakie na nich ciążą. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak zdać się na pomoc specjalistów od księgowości. Ewentualne błędy w rachunkach podatkowych niosą ze sobą przykre konsekwencje.

Jedno prawo, różne interpretacje. Odpowiedzialne biuro rachunkowe pozwoli Ci uniknąć kłopotów z rozliczeniami

Z Fiskusem nie ma żartów – i to pomimo absurdów, do jakich prowadzą wyjątkowo nieprecyzyjne przepisy. W mediach niejednokrotnie można było natrafić na informacje o nakładaniu finansowych kar na przedsiębiorców za postępowanie, które firma z tej samej branży w innym zakątku kraju prowadzi bez żadnych zastrzeżeń. Owszem, zawsze można zawalczyć o swoje w sądzie, jednak na szybkie rozstrzygnięcie sporu z urzędnikami raczej nie ma co liczyć. Dlatego dla własnego dobra i spokoju bardziej opłaca się wynająć biuro rachunkowe z kompetentnymi specjalistami, zamiast liczyć na łut szczęścia albo przychylne decyzje państwowych instytucji. Nasi eksperci, przedstawiciele firmy Magne Superat podkreślają, że nawet pilne śledzenie wszystkich zmian w prawie podatkowym i prawie pracy nie gwarantuje prawidłowego zrozumienia obowiązujących regulacji. Do tego potrzeba sporo doświadczenia w złożonej dziedzinie, a także znajomości precedensowych orzeczeń sądowych.

Koszt prowadzenia księgowości na zewnątrz jest zazwyczaj niższy niż zatrudnienie specjalisty na pełen etat

Właściciele firm powinni koncentrować się na tym, co robią najlepiej, a nie próbach zrozumienia trudnych, złożonych przepisów podatkowych. Pozostaje jeszcze kwestia ustalenia, na jakich zasadach współpracować z biurem rachunkowym lub księgowym. W praktyce funkcjonuje kilka różnych modeli, każdy z nich ma pewne cechy, które czynią je odpowiednimi do konkretnych okoliczności. Gdyby skoncentrować się na kwestiach stricte ekonomicznych, prawdopodobnie najbardziej opłacalną opcją jest całościowy outsourcing. Wszystkie prace związane z prowadzeniem rachunkowości toczą się na zewnątrz i nie zaburzają codziennego rytmu. Ewentualna choroba pracownika nie ma wpływu na załatwianie spraw administracyjnych, poza tym odpada konieczność zakupu specjalistycznego oprogramowania. Poza tym wiele firm nie generuje aż tylu dokumentów i rozliczeń, aby zajmować się nimi po 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. I jeszcze jedna, ważna rzecz: renomowane biura rachunkowe, takie jak wspomniane wcześniej Magne Superat, biorą pełną odpowiedzialność za czynności, których dokonują w imieniu klientów w ZUS-ie i urzędach skarbowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE