Reklama

Centrum Innowacji Biznesowej w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Centrum Innowacji Biznesowej w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Prowadzenie i rozwijanie działalności gospodarczej wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Unijną odpowiedzią na te potrzeby jest Centrum Innowacji Biznesowej. To nowoczesna sieć komunikacji, której zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Pracują w nim doradcy biznesu, którzy bezpłatnie pomagają właścicielom w rozwoju ich przedsiębiorstw. Wsparcie Centrum Innowacji Biznesowej polega na diagnozie potrzeb i stworzeniu dla każdej firmy indywidualnej oferty współpracy z odbiorcami i partnerami biznesowymi.

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich każdy właściciel firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, który chce dowiedzieć się, jak rozwinąć swoją firmę, może zadzwonić lub napisać do doradcy biznesu i uzyskać profesjonalną pomoc.

Jak to działa?

Doradcy biznesu pełnią rolę przewodników po projektach, programach, konkursach oraz innych działaniach istotnych z punktu widzenia branży przedsiębiorstwa, na przykład targach czy szkoleniach. Po zgłoszeniu się przedsiębiorcy do Centrum Innowacji Biznesowej jeden ze specjalistów kontaktuje się z nim bezpośrednio, diagnozuje potrzeby firmy oraz przygotowuje indywidualną ofertę. Doradcy biznesu posiadają obszerną wiedzę na temat działań podejmowanych przez region w zakresie wspierania rozwoju innowacyjności, internacjonalizacji oraz najnowszych technologii. Dzięki temu mogą precyzyjnie dokonać analizy potrzeb przedsiębiorstwa, pomóc w pozyskiwaniu partnerów do współpracy, kontaktować ze sobą osoby i instytucje zajmujące się podobnymi procesami innowacyjnymi oraz organizować spotkania i warsztaty towarzyszące wydarzeniom biznesowym.

Gdzie szukać Doradców Biznesowych?

Na terenie województwa łódzkiego działa siedem Centrów Innowacji Biznesowej. Mieszkańców powiatu bełchatowskiego i radomszczańskiego obsługuje Centrum Innowacji Biznesowej w Bełchatowie mieszczące się przy ul. Józefa Piłsudskiego 1. Z doradcami można skontaktować się telefonicznie – 506 085 303 i 510 771 421 lub mailowo – agnieszka.zaremba@lodzkie.pl oraz sylwia.klos@lodzkie.pl. Doradcy biznesowi dojeżdżają do firm, z którymi współpracują, a dzięki wsparciu Funduszy Europejskich przedsiębiorca korzysta z tych usług bezpłatnie.

Warto skorzystać

Dzięki doradcom biznesu wiele firm z województwa łódzkiego podpisało kontrakty handlowe, nawiązało partnerstwa naukowo-biznesowe, wzięło udział w targach i misjach zagranicznych oraz złożyło wnioski o dofinansowanie. Za pośrednictwem Centrum Innowacji Biznesowej przedsiębiorcy uczestniczyli w międzynarodowych konferencjach, gdzie pojawiają się właściciele startupów, przedstawiciele korporacji, a także rekruterzy poszukujących ambitnych i utalentowanych osób. Doradcy organizują też spotkania, dzięki którym przedsiębiorcy mogą nawiązywać relacje biznesowe w celu współpracy, wymiany wiedzy i umiejętności, również z zagranicznymi partnerami. To szansa na zaistnienie na arenie międzynarodowej. Warto z niej skorzystać, rozwijać się, a jednocześnie umacniać wizerunek województwa łódzkiego jako miejsca atrakcyjnego dla przedsiębiorców i inwestorów zagranicznych. W Centrum Innowacji Biznesowej nie brakuje również spotkań on-line w postaci webinariów dotyczących zmian w systemie podatkowym czy zasad obrotu towarowego z zagranicą. Doradcy pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu wsparcia finansowego w postaci pożyczek, dofinansowań i pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój działalności. Centra Innowacji Biznesowej w województwie łódzkim wraz z Funduszami Europejskimi wspierają ludzi, którzy mają innowacyjne pomysły na biznes i chcą je wcielić w życie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE