Bezpieczeństwo dziecka w domu - bramka zabezpieczająca na schody

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczeństwo dziecka w domu - bramka zabezpieczająca na schody - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Okres gdy nasza pociecha zaczyna samodzielnie poruszać się po domu, zarówno poprzez raczkowanie jak i stawianie pierwszych kroków może w niektórych domach być wyjątkowo stresujący. Nagle dziecko może pojawić się w każdym kącie domu po chwili odwrócenia wzroku, a o ile samodzielna eksploracja jest kluczowa dla rozwoju każdego dziecka, to będąc rodzicami, naszym obowiązkiem jest zadbać o to aby dziecko nie znalazło się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu. Ty w przypadku piętrowych domów pomagają bramki na schody, tylko jaka bramka przyniesie nam spokój o bezpieczeństwo dziecka, a jaka przyniesie jeszcze więcej stresu.

Czym bramki na schody różnią się od siebie

Z pozoru tak prosta konstrukcja, a jednak - Bramki zabezpieczające na schody potrafią się mocno od siebie różnić. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy bramka jest faktycznie przeznaczona dla dzieci. Taka bramka powinna mieć odpowiednie utrudnione otwieranie aby dziecko nie mogło sobie z nim poradzić. Istnieją również bramki ochronne dla zwierząt, w których nie potrzebne są takie zabezpieczenia. Z drugiej strony ważne jest jednak to aby dorosły schodząc ze schodów mógł otworzyć taką bramkę jedną ręką. Taka funkcja okaże się nieoceniona jak będziemy schodzić z naszą pociechą na rękach.

Bramki zabezpieczające mogą być również wykonane z różnych materiałów. Głównie z metalu bądź drewna. Jeśli bramka jest rzeczywiście przeznaczona dla dzieci to powinna być na tyle solidna że wytrzyma także naszą pociechę, nie należy się więc przejmować samym materiałem bo ani metal, ani drewno nie jest barierą prostą do przeskoczenia przez dziecko. Uwagę należy w tym wypadku zwrócić nie na materiał, a na konstrukcje.

Typy mocowań bramek

Jest to najważniejsza różnica między różnymi bramkami dla dzieci. Niestety nie ma mocowania idealnego, a wybierając bramkę do naszych schodów, które też mogą być różne, często trzeba iść na kompromis i wybrać najbezpieczniejsze, najbardziej optymalne rozwiązanie.

2019-07-16_1240.png

Mocowanie bramki ochronnej Kalypto

  • Bramki z mocowaniem do ściany

Jeśli chcemy zamocować bramkę z obu stron do ściany to jest to niewątpliwie najsolidniejsze rozwiązanie. Montaż takiej bramki wymaga jednak wkrętów w ścianie, a do tego potrzeba już odpowiednich narzędzi i umiejętności montażu tego typu rzeczy. Wiadomo też że bramki na schody nie mają za zadanie trwać wiecznie. W końcu nadejdzie dzień kiedy nasza pociecha dorośnie już do samodzielnego korzystania ze schodów, a wtedy po bramce zostaną tylko wspomnienia… i dziury w ścianie. Z tego powodu bramki te, chociaż solidne, są wypierane przez inne modele na rynku.

  • Bramki z mocowaniem do balustrady

Bramki tego typu mają dobrą reputację odnośnie wytrzymałości, trzymają się solidnie przez długi czas tak jak te mocowane do ściany. Należy jednak w ich przypadku zastanowić się czy to balustrada jest na tyle solidna aby wytrzymać naszą pociechę. Jeśli jesteśmy pewni co do naszej balustrady to jest to świetne rozwiązanie, jednocześnie solidne i nie wymagające łatania dziur w ścianie

  • Bramki z mocowaniem rozporowym

Bramki te są najłatwiejsze w montażu, ponieważ trzymają się ścian przy pomocy kołków rozporowych. W ich przypadku jednak należy przyłożyć wyjątkową uwagę odnośnie solidności mocowania, ponieważ “jako tako” czepiająca się ściany bramka może zostać po pewnym czasie przestać się trzymać i zacząć się chwiać. Tutaj musimy też zwrócić największą uwagę na model, na który chcemy się zdecydować. Chcąc rzeczywiście mieć spokój warto przeczytać opinie o konkretnych egzemplarzach. I w przypadku takiej bramki zdecydować się na ten który rzeczywiście zapewni bezpieczeństwo dla naszej pociechy, i oszczędzi nam stałych zmartwień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE