Reklama

6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając stolik pod laptopa

Opublikowano:
Autor:

6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając stolik pod laptopa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Stolik pod laptopa? Zdawałoby się, że nie ma nic prostszego w wyborze. A jednak. Wiele rozwiązań dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Zadania nie ułatwia fakt, że stolik ma nie tylko się podobać, ale przede wszystkim zapewniać maksymalny komfort pracy i wygodne korzystanie z laptopa na co dzień. Jak dokonać optymalnego wyboru? Pomoże tutaj 6 elementów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.

1. Materiał, z jakiego wykonany jest stolik

Materiał, z którego wykonany jest stolik pod laptopa to przede wszystkim kwestia estetyki, jednak nie tylko. Stoliki wytwarzane są głównie z drewna, lekkiego metalu oraz tworzyw sztucznych. Wybierając stolik pod przenośny komputer, warto zwrócić uwagę na jego wagę. Lekki stolik będzie wygodniejszy w transporcie oraz w sytuacji, gdy będą z niego korzystały także dzieci lub osoby starsze. Jeśli zdecydujesz się na stolik drewniany lub wykonany z metalu, sprawdź, czy został on zabezpieczony przed działaniem wilgoci i zmiennej temperatury.

2. Składany czy stacjonarny stolik pod laptopa?

Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią i kolejny element wyposażenia w niczym Ci nie przeszkadza, stolik stacjonarny będzie dobrym rozwiązaniem. Opcja składana sprawdzi się z kolei w sytuacji, gdy chcesz po skończonej pracy stolik wygodnie schować. Stolik składany nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwiejszy w transporcie.

3. Wysokość stolika

Stolik wysoki czy niski? Wybierając konkretne rozwiązanie, powinieneś wziąć pod uwagę to, czy najczęściej korzystasz z laptopa w łóżku, na kanapie, czy może w fotelu. Jeśli korzystając z urządzenia, lubisz wyprostować i wyciągnąć przed siebie nogi - tutaj lepszą opcją będzie stolik niski. Jeśli z kolei spędzasz przed laptopem więcej czasu i pracujesz w ten sposób na co dzień, stolik wysoki pozwoli Ci na wygodniejsze ułożenie ciała podczas pracy. Na rynku dostępne są także modele stolików z regulacją wysokości - takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli ze stolika korzystać będzie więcej osób.

4. Regulacja blatu

Poza regulacją wysokości stolika, zdecydowanie wygodnym rozwiązaniem jest regulacja jego blatu. Funkcja ta pozwoli Ci na dopasowanie ustawienia laptopa do Twoich indywidualnych preferencji, a to z kolei przełoży się na wyższy komfort Twojej pracy.

5. Blokady i zabezpieczenia stolika

Elementy takie jak antypoślizgowa powierzchnia blatu zapobiegająca zsuwaniu się komputera, czy też blokada chroniąca stolik przed samoczynnym złożeniem się to istotne szczegóły, które usprawnią korzystanie z laptopa i sprawią, że sprzęt będzie po prostu bezpieczny.

6. Funkcje dodatkowe, w jakie wyposażony jest stolik pod laptopa

Dodatkowe funkcje to dodatkowe punkty dla stolika i jeszcze łatwiejszy jego wybór. Czego nie powinieneś przeoczyć? System odprowadzania ciepła, szufladka na drobiazgi, podkładka pod mysz, podstawka pod kubek - wszystko to sprawi, że korzystanie z laptopa (i ze stolika) będzie i wygodniejsze i przyjemniejsze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE