Reklama

Reklama

4 pomysły na ulepszenie restauracji

Opublikowano: wt, 31 mar 2020 09:46
Autor:

4 pomysły na ulepszenie restauracji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Siłą restauracji zawsze są serwowane w niej potrawy, ale nie oszukujmy się- to za mało, żeby naprawdę zadowolić klientów. Warto zastanowić się nad dodatkowymi sposobami wpłynięcia na nastrój i odbiór naszej restauracji przez gości. Poniżej prezentujemy 4 niezawodne pomysły na budowanie pozytywnego wizerunku lokalu.

Reklama

Wykwalifikowana obsługa

Zdefiniowanie profesjonalnej obsługi jest rzeczą zależną od typu restauracji. Czegoś innego oczekują bowiem klienci w burgerowni, a inne wymagania stawiane są wykwintnej restauracji z rozbudowaną kartą win. Zawsze jednak konieczny będzie uśmiech i wiedza o tym, co znajduje się w karcie. Wydawać by się mogło, że obsługa klienta nie jest zajęciem wymagającym wygórowanych kompetencji. Tymczasem w najlepszych restauracjach kucharze, pomocnicy i kelnerzy to wysoko przeszkoleni profesjonaliści. To od ich podejścia i przygotowania zależą końcowe wrażenia klienta, dlatego o ich przygotowanie do powierzonych obowiązków należy zadbać w pierwszej kolejności.

Wystrój wnętrza

Nic tak nie wpływa na wrażenia z wizyty w restauracji, jak aranżacja lokalu. Nawet najlepsza restauracja nie obroni się, jeśli nie zapewni klientom komfortowych warunków do cieszenia się posiłkiem w towarzystwie bliskich osób. Warto zadbać o to, aby wnętrze miało własny, niepowtarzalny klimat. Niezbędne jest przemyślane uprządkowanie przestrzeni i wyraźne oddzielenie strefy tylko dla gości, dalekie od zgiełku kuchni.

Estetyczna karta menu

Personel i wnętrze są istotni, ale pierwszym elementem, który najwięcej mówi o restauracji jest karta menu. Na jej podstawie goście dowiedzą się nie tylko o tym, co oferuje lokal, ale też poznają jego charakter. Oczywistym jest, że zniszczona karta nie jest pozytywną wizytówką miejsca. Należy więc postawić na estetyczne, czytelne, ale również nieszablonowe menu. Inspiracji warto poszukać na kartymenu.pl. Dla wielu osób sam akt poszukiwania i wyboru dania już jest ekscytującą częścią wizyty. Zadbajmy o to, żeby był on zapowiedzią wspaniałych przeżyć, a apetyt rósł już na wstępie.

Inne atrakcje

Wspominając o przeżyciach towarzyszących posiłkowi, koniecznie trzeba wspomnieć o możliwości wpływania na emocję, poprzez dodatkowe atrakcje zapewniane gościom. Muzyka na żywo to nie tylko klasyczny, niezawodny sposób na ubarwienie wieczoru w wykwintnej restauracji. Mniejsze kawiarnie mogą skorzystać z prenumeraty pism lub zaopatrzyć się w książki. Rozwiązanie to szczególnie docenią klienci chcący odpocząć w kameralnym, cichym miejscu. Warto rozważyć, jakie niestandardowe pomysły będą charakterem pasowały do prowadzonego przez nas biznesu. Regionalna muzyka z głośników czy startery z kuchni lokalnej, to tylko niektóre z koncepcji wychodzących poza ramy standardowych udogodnień, jak darmowe wifi i kącik dla dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.