Reklama

Reklama

Zrób najpiękniejszy dożynkowy wieniec i wygraj

Opublikowano: śr, 19 lip 2017 11:43
Autor:

Zrób najpiękniejszy dożynkowy wieniec i wygraj - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Obchodzone co roku Gminne Święto Plonów w gminie Kleszczów, w tym roku odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia we wsi Czyżów. Zgodnie z kilkuletnią tradycją Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie wraz z Urzędem Gminy w Kleszczowie ogłosiły konkursy dożynkowe.

Reklama

Główny konkurs, związany z kultywowaniem wiejskiej tradycji, dotyczy wykonania najpiękniejszego wieńca dożynkowego. W konkursie mogą brać udział osoby fizyczne, a także grupy twórców, reprezentujące np. kluby seniora czy rady sołeckie z terenu gminy Kleszczów.

- Komisja konkursowa podczas oceny wieńców zwracać będzie uwagę na ich wygląd zewnętrzny - walory estetyczne, technikę, materiał użyty do wykonania wieńca oraz kompozycję, ale równie ważne będą także: inwencja twórców i nowatorskie rozwiązania - informuje Jerzy Strachocki z UG w Kleszczoiwe.

Drugi dożynkowy konkurs dotyczy… ciast makowych.

- Ta inicjatywa służy między innymi kultywowaniu i upowszechnianiu tradycji ludowych, promocji walorów wsi polskiej, a także wymianie doświadczeń. Konkursowe ciasta mogą być wykonane indywidualnie lub w zespołach przez osoby mieszkające na terenie gminy - wyjaśnia Strachocki z kleszczowskiego UG i dodaje: - Uczestnicy są zobowiązani do podania przepisu, według którego przygotowane zostało ciasto.

W obu tych konkursach (ich szczegółowe regulaminy zamieszczone są na stronie www Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie) przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Warunkiem udziału w konkursach jest złożenie pisemnego zgłoszenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie do 10 sierpnia.

Podczas Dożynek Gminnych zostaną także ogłoszone wyniki kolejnej edycji konkursu na najschludniejszą posesję gminy Kleszczów. W tym roku o nagrody pieniężne rywalizują właściciele siedmiu posesji. Został już przeprowadzony pierwszy przegląd posesji zgłoszonych do konkursu. Po raz drugi komisja konkursowa obejrzy posesje w pierwszej połowie sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.