Reklama

Zobaczył radiowóz i zaczął uciekać. Policyjny pościg zakończył się po kilku kilometrach

Opublikowano:
Autor:

Zobaczył radiowóz i zaczął uciekać. Policyjny pościg zakończył się po kilku kilometrach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Policjanci z komendy w Łasku zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 45-latek nie tylko prowadził pod wpływem, nie zatrzymał się do kontroli i próbował zgubić policyjny pościg. Okazało się też, że jest objęty zakazem prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wskazało na prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 28 czerwca około godziny 09:00, funkcjonariusze z komendy w Łasku otrzymali informację o fordzie fiesta, którego kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast udali się do miejscowości Łopatki, gdzie ostatni raz widziano podejrzany pojazd.

- Mężczyzna wyjeżdżał spod sklepu, a na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i wjechał w drogę leśną z Łopatek do Sięganowa. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania – informują funkcjonariusze

Po kilkukilometrowym pościgu, policjanci dogonili i zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 45 -letni mieszkaniec gminy Buczek. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna był już karany za jazdę "na podwójnym gazie" i objęty zakazem prowadzenia pojazdów.

45 -latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pod wpływem alkoholu oraz na zakazie prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE