Reklama

Reklama

Znaleziono zwłoki dziewczyny w wersalce. Podejrzany ścigany listem gończym

Opublikowano: pon, 28 sie 2017 08:35
Autor:

Znaleziono zwłoki dziewczyny w wersalce. Podejrzany ścigany listem gończym - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Od 17 sierpnia 2017 r. trwały poszukiwania 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli. W minioną sobotę akcja poszukiwawcza Kai zakończyła się możliwie najgorszym scenariuszem. Dziewczynę znaleziono martwą, a za partnerem zduńskowolanki został wystosowany list gończy.

Reklama

Jedną z czynności wykonaną przez policjantów była weryfikacja adresu w Łodzi, pod którym mieszkał chłopak Kai - poszukiwany Artur Walas Kleibor. 19 sierpnia policjanci dotarli do lokalu przy ulicy Rojnej. Wówczas wszystko wskazywało na to, że nikt w nim nie przebywa. Ściągnięto na miejsce straż pożarną, która za pomocą wysięgnika weszła przez okno i sprawdziła pomieszczenia, nikogo nie znajdując. Niestety nie zrobili tego bezpośrednio sami policjanci obecni na miejscu. Ograniczyli się do oświadczenia strażaków.

Do Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przekazano informacje o sprawdzeniu mieszkania przy ulicy Rojnej i braku w nim osób poszukiwanych.

Kolejne wątki dały podstawy do podejrzenia, że kobieta padła ofiara przestępstwa, dlatego funkcjonariusze pozostawali w kontakcie z prokuraturą w kierunku wszczęcia śledztwa.

26 sierpnia podjęto decyzję o przeprowadzeniu oględzin procesowych mieszkania przy ulicy Rojnej. Wówczas, a więc po dziewięciu dniach od zgłoszenia zaginięcia policjanci ujawnili w wersalce zwłoki kobiety. Śledztwo prowadzi prokuratura. Przyczynę zgonu określi sekcja.

Na polecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Wydział Kontroli analizuje wszystkie czynności przeprowadzone w tej sprawie poszukiwawczej. Na tym etapie Komendant Miejski Policji w Łodzi polecił wszcząć cztery postępowania dyscyplinarne wobec policjantów z KMP w Łodzi, którzy weryfikowali informacje dotyczące mieszkania na ulicy Rojnej.

Zgon kobiety nastąpił najprawdopodobniej w okresie 15-16 sierpnia, a więc jeszcze przed zgłoszeniem zaginięcia. Policjanci już od momentu zgłoszenia zaginięcia 20-latki ustalają miejsce pobytu jej 29-letniego chłopaka, z którym spotykała się przez ostatnie tygodnie.

27 sierpnia 2017 roku policja za zgodą prokuratury opublikowała zdjęcie i dane osobowe poszukiwanego w związku z zabójstwem.

- Do wczoraj wizerunek poszukiwanego znany był jedynie policji. Teraz podano go do publicznej informacji, bo w takich sytuacjach zawsze liczymy na pomoc społeczeństwa. Na terenie naszego powiatu, podobnie jak w całym kraju trwają poszukiwania tego mężczyzny. Wszystkie patrole i posterunki dysponują zdjęciem Artura Walasa Kleibor, jeśli ktokolwiek ma informacje na temat poszukiwanego, prosimy o kontakt z policją - mówi Piotr Rokita z KPP w Bełchatowie.

POSZUKIWANY

Artur WALAS KLEIBOR syn Piotra i Ewy Ur. 25,03,1988 roku

Wzrost: 196 cm, dobrze zbudowany.

Kolor oczu: brązowe.

Włosy: ciemne.

Znaki szczególne: tatuaż na prawym przedramieniu

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego, widziały go po 16 sierpnia 2017 roku lub mają inne informacje mogące pomóc w zatrzymaniu tego mężczyzny proszone są o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi ul. Lutomierska 108/112 tel. 42/ 665 22 56, kom. 693 997 284 lub 997 na terenie całego kraju. ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ.

PRZYPOMINAMY

Zgodnie z art. 239 Kodeksu karnego osoba, która utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w tym zwłaszcza, gdy ukrywa sprawcę albo zaciera ślady przestępstwa, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. / mł. insp. Joanna Kącka Rzecznik KWP w Łodzi/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.