Reklama

Reklama

Z myślą o zawodowej przyszłości

Opublikowano: wt, 24 paź 2017 13:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W dniach 16-22 października młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie uczestniczyła w projekcie Ogólnopolski Tydzień Kariery. Jest to przedsięwzięcie organizowane pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Hasło tegorocznego OTK brzmiało: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

Reklama

Działania podejmowane przez doradców szkolnych w Kleszczowie były skierowane nie tylko do uczniów liceum i technikum, ale również do gości.

- Młodzież ZSP mogła przez cały tydzień wykonywać testy predyspozycji zawodowych, uczestniczyć w grze symulacyjnej „Jak osiągnąć sukces”, uczestniczyć w wycieczce na Politechnikę Częstochowską - informuje Katarzyna Wojtania, doradca zawodowy. - Odbyło się również spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów z Bełchatowa.

Uczniowie szkół podstawowych, którzy w minionym tygodniu odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych na temat talentów i uzdolnień. Dowiadywali się czym są kompetencje edukacyjno-zawodowe. Młodzież zwiedzała też szkolne pracownie i inne obiekty, z których korzystać mogą uczniowie LO i TNT w Kleszczowie.

Głównym celem imprez, towarzyszących Ogólnopolskiemu Tygodniowi Kariery, było umożliwienie uczestnikom bliższego poznania siebie i poszukiwania dróg dla rozwoju swoich uzdolnień i talentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.