Reklama

Reklama

Występy zespołów folklorystycznych w Kleszczowie

Opublikowano: wt, 4 lip 2017 08:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W Kleszczowie, 8 lipca wystąpią zespoły folklorystyczne z Puerto Rico, Białorusi i Polski.

Reklama

W sobotnie popołudnie, 8 lipca będzie można obejrzeć w Kleszczowie barwne i widowiskowe prezentacje zespołów folklorystycznych z Puerto Rico, Białorusi i Polski. Zaprasza na nie Gminny Ośrodek Kultury. Miejscem tanecznych i muzycznych występów będzie dziedziniec SOLPARKU (od godz. 18.00).

To spotkanie odbywa się w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych, organizowanych w Łodzi oraz kilku innych miejscowościach regionu w dniach 30 czerwca - 10 lipca dzięki współpracy: Centrum Kultury Młodych, Widzewskich Domów Kultury i Domu Kultury Ariadna.

Celem przedsięwzięcia jest żywy przekaz tradycji, budowanie tożsamości narodowej, edukowanie oraz inspirowanie aktywności twórczej społeczeństwa poprzez prezentację polskiej i światowej kultury tradycyjnej. Tętniące energią, barwne widowiska i atmosfera fiesty przykuwają uwagę publiczności i mediów - czytamy w informacji na temat warsztatów.

W tegorocznej edycji goszczą w Łodzi zespoły z Rumunii, Gruzji Serbii, Puerto Rico, Białorusi i Ukrainy. Polski folklor reprezentują dwa łódzkie zespoły pieśni i tańca - „Anilana” oraz "Łódź”. Drugi z tych zespołów można będzie obejrzeć właśnie w Kleszczowie obok „Zamanichy” z Białorusi i Guarionex de Puerto Rico.

Sobotnie widowisko folklorystyczne w Kleszczowie zostanie poprzedzone paradą wymienionych zespołów, które o godz. 17.20 wyruszą z placu przed siedzibą GOK w Kleszczowie w kierunku SOLPARKU. Dopełnieniem atrakcji będą zajęcia dla dzieci, przygotowane i prowadzone przez instruktorów GOK.

Od godz.16.00 na placu przed SOLPARKIEM będzie można zajmować się:

● wycinankami ludowymi,

● wykonywaniem wianków z kwiatów z bibuły,

● ozdabianiem i malowaniem glinianych miseczek.

Dostępne będą także urządzenia rekreacyjne dla dzieci.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.