Reklama

Tragiczny wypadek przed dyskoteką. 17-latek w krytycznym stanie. Policja szuka zbiegłego sprawcy

Opublikowano:
Autor:

Tragiczny wypadek przed dyskoteką.  17-latek w krytycznym stanie. Policja szuka zbiegłego sprawcy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną niedzielę rano w Woli Krzysztoporskiej między Bełchatowem, a Piotrkowem Trybunalskim. Dwójka mężczyzn została potrącona w okolicach dyskoteki przez samochód osobowy. Jeden z poszkodowanych jest w stanie krytycznym.

Sytuacja miała miejsce 13 stycznia ok. godziny 5:00 rano w Woli Krzysztoporskiej. Z informacji uzyskanych z piotrkowskiej komendy wynika, że grupa pieszych prawidłowo poruszała się wzdłuż ul. Południowej w kierunku lokalnej dyskoteki. Jadący samochodem osobowym nieznany sprawca wjechał w dwóch mężczyzn znajdujących się w gronie spacerujących.

Obaj mężczyźni (32 i 17 lat) w stanie ciężkim trafili do szpitali - starszy został przewieziony do Zgierza, a młodszy do Instytutu Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kierowca odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym.

Sprawdzono stan trzeźwości poszkodowanego 32-latka, miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Podobnego badania, ze względu na stan zdrowia nie udało się przeprowadzić wobec 17-latka. Młodszy poszkodowany znajduje się w stanie krytycznym pod opieką lekarzy. Nieprawdziwe okazały się doniesienia prasowe o śmierci młodszego uczestnika wypadku. Jeszcze we wtorek około południa rzecznik prasowy Instytutu Zdrowia Matki Polki w Łodzi zapewniał nas, że 17-latek żyje, ale jego stan jest krytyczny.

Policja prowadzi działania zmierzające do ujęcia sprawcy zdarzenia. Jak informuje Ilona Sidorko, rzecznik komendy w Piotrkowie Trybunalskim, funkcjonariusze są w posiadaniu elementów samochodu pozostałych na miejscu zdarzenia, sprawdzany jest monitoring, rozpytywani są również świadkowie zdarzenia.

Policjanci w sąsiednich powiatach, w tym patrole podległe KPP Bełchatów są również zaangażowane w próbę namierzenia sprawcy tragedii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE