Reklama

Reklama

Śmierć niemowlęcia, rodzice usłyszeli zarzuty. Prokuratura przeprowadziła sekcję zwłok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Śmierć niemowlęcia, rodzice usłyszeli zarzuty. Prokuratura przeprowadziła sekcję zwłok - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Tragedia w Piotrkowie. Nie żyje 3-tygodniowe niemowlę. Rodzice chłopczyka, którzy byli pod wpływem alkoholu, usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Reklama

Do dramatu doszło w nocy z wtorku na środę 20 stycznia w Piotrkowie Tryb. Trzytygodniowe niemowlę spało w łóżku razem z rodzicami. Gdy się przebudzili nad ranem, stwierdzili, że chłopiec nie daje znaków życia. Monika P. i Michał K. zostali zatrzymani, a przeprowadzone badania wykazały, że byli pod wpływem alkoholu. Matka dziecka miała 0,21 mg/l, a ojciec 0,27 mg/l. Została już przeprowadzona sekcja zwłok niemowlęcia.

- Nie dała odpowiedzi jaka była przyczyna zgonu dziecka , potwierdziła jedynie brak urazów  mechanicznych oraz wad rozwojowych. Zabezpieczono materiał celem uzyskania stosownych badań histopatologicznych po uzyskaniu którego biegły będzie mógł wydać stosowną opinię – poinformowała Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Rodzice dziecka usłyszeli zarzuty o to, że będąc osobami na których ciążył obowiązek opieki nad czwórką małoletnich dzieci (wieku 3 tygodnie, 2 lata, 3 lata i 5 lat), poprzez sprawowanie go w stanie nietrzeźwości umyślnie narazili je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia tj. o czyn z art. 160§2kk oraz o znęcanie się nad wyżej wymienionymi dziećmi w okresie od lipca 2020r. do 19 stycznia 2021r tj. o czyn z art. 207§1akk .

Jak informuje prokuratura, wobec podejrzanej Moniki P. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast Michał K. trafił do aresztu w związku z karą pozbawienia wolności orzeczonej w innej sprawie, w której został on skazany za przestępstwo znęcania się nad konkubiną.

- Postępowanie jest w toku , będą realizowane kolejne czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia – informuje Magdalena Czołnowska-Musioł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy