Reklama

Postanowił zdobyć szczyt choinki w centrum miasta. Nie wszystko poszło po jego myśli...

Opublikowano:
Autor:

Postanowił zdobyć szczyt choinki w centrum miasta. Nie wszystko poszło po jego myśli... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Magia świąt tak mocno udzieliła się pewnemu młodemu piotrkowianinowi, że zdecydował się wspiąć na... choinkę. Trudno powiedzieć czego mężczyzna tam szukał, bo przecież nie od dziś wiadomo, że prezenty leżą pod choinką, a nie na jej czubku. Tak czy inaczej pokaźnych rozmiarów drzewko na Rynku Trybunalskim stało się celem wspinaczki, którą udaremniła policja. Posypały się jednak przewody i bombki, a także kilka stówek na mandat...

Było grubo po drugiej w nocy, kiedy dyżurny Straży Miejskiej obserwując obraz miejskiego monitoringu zauważył grupę mężczyzn przy szopce na piotrkowskiej starówce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wyczyn jednego z uczestników tej nocnej eskapady. W pewnym momencie mężczyzna postanowił spojrzeć z nieco wyższej perspektywy na świąteczny świat i zaczął się wspinać po bożonarodzeniowej konstrukcji.

Strażnik natychmiast zaalarmował policję. Mundurowi zatrzymali śmiałka, który był nietrzeźwy.

- Niestety mimo sprawnej akcji doszło do uszkodzeń konstrukcji. Częściowemu zniszczeniu uległa powłoka świątecznej instalacji, kilka przewodów, posypało się też kilka bombek – wyjaśnia nam Jacek Hofman, komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej.

Za swoją głupotę przyjdzie „choinkowemu alpiniście” słono zapłacić, już został ukarany wysokim mandatem, a na tym nie koniec, odpowie za uszkodzenia mienia także przed sądem. Nie wiadomo co zrobi Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, który zajmuje się iluminacjami. Jak poinformował nas komendant Jacek Hofman ZDiUM już dzisiejszego ranka dokonał napraw na choince.

- Czy Zarząd Dróg będzie dochodził swoich roszczeń i odszkodowania od mężczyzny, który zniszczył mienie tego nie wiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE