Reklama

Policjanci poczuli ''trawkę'' podczas kontroli. Chwilę później wpadli na trop dilera narkotyków

Opublikowano:
Autor:

Policjanci poczuli ''trawkę'' podczas kontroli. Chwilę później wpadli na trop dilera narkotyków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Podczas rutynowej kontroli, radomszczańscy policjanci trafili na kierowcę, który mógł być pod wpływem narkotyków. W pojeździe znaleziono woreczek wraz z zawartością. Okazało się, że była to marihuana. Mundurowi znaleźli też lufkę. Policjantom udało się też namierzyć dilera, od którego kierowca zakupił narkotyk.

Sytuacja miała miejsce 11 stycznia w Radomsku. Patrolujący miasto funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrolę samochodu marki peguot, którym kierował 38-latek z Radomska. Mundurowi od razu rozpoznali charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z pojazdu, postanowili więc go przeszukać.

- W trakcie przeszukania Peugeota ujawniono woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego, który okazał się marihuaną w ilości 0,66 grama. Pasażer pojazdu, 31-letni mieszkaniec Radomska, posiadał przy sobie „ fifkę” zawierającą niewielkie ilości niedopalonego suszu. 38-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania substancji odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo od kierującego została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. W przypadku potwierdzenia, że kierował samochodem po zażyciu narkotyków grozi mu dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje KPP Radomsko.

Podczas przeszukania pojazdu, policjantom udało się również ustalić dilera, od którego 38 -latek kupił narkotyki. Był nim 36-letni radomszczanin. Funkcjonariusze zdążyli już go zatrzymać, usłyszał też zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policyjny. Za rozprowadzanie środków odurzających dilerowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE