Reklama

Policjanci nie uwierzyli mu, że sam to wszystko wypali. Teraz może posiedzieć

Opublikowano:
Autor:

Policjanci nie uwierzyli mu, że sam to wszystko wypali. Teraz może posiedzieć - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Radomszczańscy policjanci zabezpieczyli u 36-latka całkiem pokaźną liczbę papierosów i tytoniu. Mężczyzna we własnym domu posiadał 14 kilogramów tytoniu i 260 paczek używki bez polskich znaków akcyzy. Pytany przez policjantów o takie „zaopatrzenie” odparł, że to wszystko na jego własne potrzeby, a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Jak się okazuje nałóg może 36-latka może „kosztować” nawet 3 lata więzienia, które jest przewidziane za akcyzowe paserstwo.

Radomszczańscy policjanci interweniowali w jednym z domostw na terenie gminy Kobiele Wielkie 21 marca.

- Mundurowi zabezpieczyli ponad 14 kg nielegalnego tytoniu oraz 260 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 36- latek oświadczył, iż ujawniony tytoń i papierosy są jego własnością i posiada je na własny użytek. Zdarzało się również, że sporadycznie sprzedawał je, by poprawić swoją sytuację materialną – informują policjanci z KPP w Radomsku.

Jak szacują policjanci mężczyzna z takim „tytoniowym arsenałem” uszczuplił wpływy do Skarbu Państwa o ponad 20 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzy skarbowej. Za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE