Reklama

Reklama

Na pomoc poszkodowanym w nawałnicy

Opublikowano: pt, 18 sie 2017 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Nawałnica, która przeszła nad gminą Drużbice w miniony czwartek nad ranem znacznie uszkodziła domostwa pięciu rodzin. Największe szkody żywioł wyrządził w Stefanowie i Suchcicach. Ucierpiało również domostwo w Hucisku.

Reklama

Na pomoc poszkodowanym zaraz po wichurze ruszył Urząd Gminy, który niezwłocznie wypłacił zasiłki na remont dachów, łącznie ponad 20 tysięcy złotych.

- Niestety, rządowe pieniądze nie trafiły do naszego samorządu i we własnym zakresie zdecydowaliśmy się udzielić pomocy poszkodowanym. Trzeba było działać szybko, bo wnętrza domów pozbawionych dachów mogła zniszczyć ulewa. Gmina to wspólnota mająca wykazać się solidarnością, a dla ofiar wichury każda godzina i złotówka jest cenna – mówi Bożena Zielińska, wójt gminy Drużbice

Bożena Zielińska podkreśla, że z racji tego, że gmina nie została objęta stanem klęski żywiołowej na ministerialne wsparcie nie ma co liczyć. Jest jeszcze szansa na pomoc od województwa łódzkiego.

- W tym celu, by dopełnić wszelkich procedur, które mogą otworzyć nam drogę do tego wsparcia, powołana została gminna komisja. To jej członkowie udali się na oględziny miejsc zdarzeń w celu oszacowania strat. Wystąpimy, więc także do Wojewody o zadośćuczynienie i pomoc dla poszkodowanych mieszkańców – dodaje wójt Zielińska.

  Dotkniętym nawałnicą pomocy udzielili również mieszkańcy, którzy wsparli zbiórkę przeprowadzoną w kościele w Suchcicach.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.