Reklama

Mężczyzna skoczył na "bombę". Jego ciało wyłowili nurkowie - mógł być pod wpływem alkoholu

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna skoczył na "bombę". Jego ciało wyłowili nurkowie - mógł być pod wpływem alkoholu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Płetwonurkowie wydobyli z wody ciało 38 -latka, który kilka godzin wcześniej wskoczył do zbiornika retencyjnego w miejscowości Biestrzyków Wielki (gm. Kobiele Wlk.). Mężczyzna zignorował stojący w tym miejscu zakaz kąpieli, a na "bombę" wskoczył najprawdopodobniej po spożyciu alkoholu.

Sytuacja miała miejsce 7 lipca w godzinach popołudniowych, dwóch mężczyzn w wieku 27 i 38 lat postanowiło wybrać się w okolice zbiornika retencyjnego w miejscowości Biestrzaków Wielki. Przebywając nad wodą, mężczyźni spożywali najprawdopodobniej alkohol w postaci piwa. W pewnym momencie, starszy z kolegów postanowił nieco się ochłodzić i wskoczył do wody na tzw. "bombę". Gdy po dłuższym czasie nie wypływał, młodszy z mężczyzn skoczył mu na ratunek, nie mógł jednak odnaleźć tonącego kolegi.

- Po nieudanej próbie odnalezienia tonącego na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe. Nurkowie z PSP w Radomsku wydobyli z wody ciało 38-latka. Na pomoc medyczną było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon – informuje KPP Radomsko.

Na miejscu tragedii, pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze policji. Z ich ustaleń wyniki że w tym miejscu znajdują się oznaczenia informujące o zakazie kąpieli. Niestety, tym razem ich zignorowanie doprowadziło do tragedii.

- Przypominamy o podstawowych zasadach jakich należy przestrzegać podczas letniej rekreacji. Nie lekceważmy zakazów jakie znajdują się na zbiornikach wodnych. Pamiętajmy, że głównymi przyczynami utonięć są dalekie odpłynięcia od brzegu, groźne są skoki do wody szczególnie tam gdzie nie znamy zbiornika wodnego. Pamiętajmy że nigdy nie chodzimy do wody po alkoholu ! - apelują funkcjonariusze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE