Reklama

Reklama

Ludzkie szczątki znalezione na budowie. Prokuratura bada sprawę

Opublikowano: 13 sierpnia 2020 10:16
Autor: Emste

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

region Przy ul. Łokietka w Radomsku powstaje nowe osiedle bloków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że już po raz drugi odkryto tam ludzkie kości. Czyje szczątki znaleźli budowlańcy?

Reklama

Po raz pierwszy, szczątki przy ul. Łokietka w Radomsku znaleziono jeszcze we wrześniu 2018 roku. Wówczas, w trakcie prowadzonych prac znaleziono szczątki żołnierzy, o czym świadczyły min. odkryte tam nieśmiertelniki.

Kilka dni temu, już przy pracach związanych z innym budynkiem na tej samej ulicy, ujawniono kolejne ludzkie szczątki.

- Od jakiegoś czasu, co 2 -3 dni na terenie budowy znajdowane są pojedyncze kości – informuje Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko.

I tym razem chodzi najprawdopodobniej o szczątki żołnierzy z okresu II wojny światowej. Eksperci zakładają, że w tym miejscu zorganizowana była zbiorowa mogiła. Jak informują radomszczańscy policjanci, sprawą zajął się prokurator rejonowy oraz IPN.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.