Reklama

Reklama

Kontrowersyjne słodkości w centrum Łodzi. Sprzedają gofry w kształcie... genitaliów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W Łodzi jest nowy lokal, gdzie sprzedają gofry w kształcie wagin i penisów. Jak mówi założyciel cukierni, jej powstanie jest próbą przełamania pewnego tabu. W cukierni znajdziemy nie tylko słodycze, ale również edukację seksualną. Co ciekawe, miejsce było promowana na oficjalnej stronie urzędu miasta. Czy klienci są gotowi na prawdziwe "food porn"?

Reklama

Gofry w kształcie genitaliów w Łodzi

Nowa cukiernia w Łodzi D-Lickcious to ciekawa forma łamiąca tabu kulturowe, czy kolejny temat do rozpoczęcia wojny? Jak podaje portal TuŁódź.pl, kilka dni temu na oficjalnym profilu miasta pojawiła się informacja o otwarciu się nowego lokalu w Łodzi. Nie byłoby w tym nic zaskakującego czy szokującego, gdyby nie to, co możemy tam kupić. Są to gofry w kształcie genitaliów. W Europie bardzo popularne, w Polsce to nowość.

- Podobnych cukierni w Europie jest naprawdę wiele. We Francji czy Hiszpanii, a nawet w Niemczech takie lokale są bardzo popularne. W moim przypadku jak byłem we Francji w Paryżu spotkałem podobną inicjatywę i postanowiłem przenieść podobny pomysł do Polski. Dodatkowo osoby, z którymi to prowadzę działają aktywnie w nurcie seksualności. Dlatego naszą misją jest przełamywanie tabu i nazywanie rzeczy po imieniu, tak jak powinno to się nazywać. Mamy też dużo synonimów w swoim menu, aby pomoc ludziom oswoić się z tymi nazwami, aby te słowa nie budziły już więcej skrępowania. Powoli czujemy, że nam się to udaje. Prowadzimy również podcasty z osobami, które są związane z nauką o seksie. Staramy się robić coś więcej niż sam wypiek. - tłumaczy Maksymilian Chodziak właściciel nowej cukierni

Łódź to nie pierwsze miasto, w którym możemy znaleźć prawdziwe "food porn". Czy mieszkańcy są gotowi na tak odważne wypieki? 

- Jesteśmy firmą z Poznania, tam założyliśmy swój pierwszy punkt. Czujemy, że Łódź jest nam bliska charakterologicznie. Łódź to miasto, które przeżywa swój renesans. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym jak wszystko wokół się zmienia. Podobnie jak Poznań, Łódź też przechodzi ogromną przemianę. Czujemy, że ludzie, którzy tutaj żyją mają w sobie bardzo dużo pozytywnej energii. - dodaje właściciel

Co o tym wszystkim sądzą spacerujący obok kontrowersyjnej cukierni przechodnie? Czy rzeczywiście wzbudza to tak skrajne emocje, jak w Internecie? 

- Nie uważam, żeby było to coś złego. Są penisy i waginy? Tak? Nie same penisy? Czyli równouprawnienie, podoba mi się. Wydaje mi się, że to ciekawa inicjatywa. Pewnie zabrałabym tam koleżanki w ramach jakiegoś żartu - komentuje jedna z łodzianek

Nie brakuje też zdań zupełnie odmiennych. Wyrazili je inni nasi rozmówcy mijający lokal. Od krytyki huczy też Internet, gdzie możemy przeczytać głosy wielu oburzonych tą inicjatywą łodzian. Martwią się przede wszystkim o młodsze pokolenia. 

- To jest szokujące. Pracuję z dziećmi, staram się krzewić kulturę odwołując się do takich wartości jak tradycja, rodzina, wspólnota, robię co w mojej mocy, żeby z młodego pokolenia wyrośli piękni i wartościowi ludzie, tymczasem wy robicie to - bezrefleksyjnie wrzucacie kutasy na swoją stronę hodując nowe pornopokolenie - można przeczytać komentarz zbulwersowanej internautki.

Zabawki erotyczne i inne dodatki

Jak podkreśla właściciel, zakres działalności jest szerszy niż tylko słodkości, ale wszystko kręci się wokół seksualności.

- W każdym lokalu, jak również już wkrótce w Łodzi można znaleźć porady seksualne oraz telefony do poradni czyli numery, pod którymi można znaleźć pomoc. Jeżeli ktoś ma wątpliwości do tego, jak się czuje i jest to związane z seksualnością to również chcemy mu pomóc - podkreśla właściciel.

Czy klienci czują skrępowanie jedząc takie wypieki publicznie? Wydaje się, że wręcz przeciwnie. Jak przekonują, brakuje im jedynie w nowym lokalu miejsca, gdzie można by usiąść, gdy pogoda jest typowo listopadowa.

- Szkoda, że w środku nie ma stolików lub czegoś podobnego. To jedyny minus tego miejsca. Bardzo mi się wszystko inne podoba i uważam, że to świetny pomysł! Brakowało takiego miejsca na mapie Łodzi. 

Już wkrótce D-Lickcious będzie miał konkurencję, ponieważ już 10 grudnia otwiera się w Łodzi kolejna cukiernia serwująca niegrzeczne słodycze. Co sądzicie o tego typu lokalach?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy