Reklama

Kradzione porsche rozbite na ogrodzeniu. Kierowcę tropili policjanci, psy i śmigłowiec z kamerą termowizyjną

Opublikowano:
Autor:

Kradzione porsche rozbite na ogrodzeniu. Kierowcę tropili policjanci, psy i śmigłowiec z kamerą termowizyjną - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Akcja rodem z gier komputerowych rozegrała się w piątek, 13 grudnia na drogach powiatu radomszczańskiego. Rozbite porsche, uciekający przez las podejrzany, policjanci z kilku powiatów zaangażowani w pościg w asyście psów tropiących, a do tego helikopter przeczesujący teren kamerą termowizyjną. Trudno uwierzyć, że mimo takiego zaangażowania mundurowych, zbiegowi udało się uciec.

Zgłoszenie o podejrzanym porsche policjanci odebrali w piątek, 13 grudnia około godziny 15:00. Pojawiło się przypuszczenie, że poruszający się od strony Częstochowy pojazd może być kradziony – zgadzał się bowiem z opisem skradzionego za granicami Polski pojazdu. Jedynym elementem, który nie pasował do policyjnej układanki były tablice rejestracyjne.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania podejrzanego kierowcy, ten jednak nie miał zamiaru poddać się kontroli. Policjanci rozpoczęli więc pościg po DK 91 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Po przejechaniu około 10 kilometrów, kierujący porsche zjechał w drogę gminną i kierował się w stronę miejscowości Piaszczyce. Ostatecznie nie zapanował jednak nad samochodem i zjechał na prawe pobocze, po czym uderzył w betonowy przepust i wpadł na teren posesji, niszcząc przy tym ogrodzenie.

Nie był to jednak koniec pościgu, mężczyzna podjął bowiem pieszą próbę ucieczki – jak się okazało, udaną. Wbiegł bowiem do lasu, gdzie policjanci stracili go z oczu.

W akcję pościgu zaangażowano funkcjonariuszy z Radomska, Łodzi i Piotrkowa. Mimo dokładnego przeczesania terenu lasu, wykorzystania śmigłowca z kamerą termowizyjną oraz specjalnie przeszkolonego psa policyjnego, nie udało się znaleźć zbiega. Policja informuje, że najprawdopodobniej dostał się on do DK 91, skąd został przez kogoś odebrany.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE