Reklama

Reklama

Kolejny pociąg z uchodźcami w naszym województwie. To już blisko dwa tysiące osób [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Już prawie dwa tysiące uchodźców z Ukrainy przyjechało do Łodzi dzięki specjalnym połączeniom. Z początkiem tygodnia do stolicy województwa koleją i autokarami ŁKA dotarła grupa około 550 osób zabranych w Przemyślu.

Reklama

Kolejni obywatele Ukrainy, uciekający przed wojną, znaleźli schronienie w Łódzkiem. W poniedziałek 13.03 dotarło 550 uchodźców zabranych z Przemyśla. Wcześniej, w nocy z piątku na sobotę (11/12 marca) przyjechał do Łodzi  pociąg, który przywiózł osoby z przejścia granicznego w Dorohursku. To mieszkańcy okolic Kijowa, Charkowa i Żytomierza.

Ratownik, który towarzyszył im w podróży, relacjonuje ich dramatyczne doświadczenia. Ukraińcy uciekali bowiem przed atakami rakietowymi.

- Byli bardzo wystraszeni, płakali, po drodze mieli ataki paniki. Musieliśmy im podawać leki uspokajające - mówi Wojciech Michalski, ratownik WOPR.

Specjalny transport został uruchomiony we współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

- Reagujemy szybko i co jest bardzo istotne, dzięki współpracy rządu i samorządów, pomoc dla uchodźców jest konkretna i odpowiada na najpilniejsze potrzeby – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Podczas podróży uchodźcom pomagali wolontariusze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE