Reklama

Reklama

Kleszczów. Mikołajkowy kiermasz na szczytny cel

Opublikowano: czw, 30 lis 2017 08:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Już po raz ósmy Kleszczów wspiera podopiecznych łódzkiej Fundacji Gajusz! W najbliższą niedzielę, 3 grudnia w kompleksie Solprak odbędzie się charytatywny mikołajkowy kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany na działalność Fundacji.

Reklama

Inicjatorami tego niezwykłego przedsięwzięcia, niezmiennie od wielu lat jest Rada Rodziców oraz pracownicy samorządowego przedszkola w Łuszczanowicach. Rokrocznie w akcję sprzedaży artykułów dekoracyjnych - ozdób bożonarodzeniowych, wyrobów rękodzieła artystycznego czy okolicznościowych kartek aktywnie włączają się też przedstawiciele Fundacji.

- Tak jak w poprzednich latach organizatorzy mikołajkowego kiermaszu charytatywnego zaapelowali do mieszkańców gminy Kleszczów o pomoc. Liczy się zarówno przekazanie przygotowanych świątecznych gadżetów do sprzedaży, pomoc w transporcie i przygotowaniu kiermaszowych stoisk, jak i wpłaty pieniężne na rzecz Fundacji Gajusz. Jak pokazuje doświadczenie ostatnich lat apel z pewnością trafi na pozytywny odzew – informuje Jerzy Strachocki z Urzędu Gminy Kleszczów

Co do tego nie ma wątpliwości, a najlepszym dowodem na to niech będzie fakt, że z roku na rok kwota zebrana podczas kleszczowskiej imprezy była wyższa. W minionym 2016 zebrano ponad 20 tysięcy złoty. Łącznie na przestrzeni ostatnich ośmiu lat Fundacja Gajusz pozyskała na swą działalność około 94 tys. zł.

- Przed każdą kolejną imprezą organizatorzy informowali, na jaki zakres działalności Fundacji Gajusz będą przeznaczone pieniądze zgromadzone dzięki kiermaszowi. Do tej pory były to między innymi.: zakup wyposażenia, zabawek i pomocy edukacyjnych dla małych pacjentów oddziału onkohematologii; prace remontowe, zakup wyposażenia i mebli do pokoi w hospicjum stacjonarnym, prowadzonym przez Fundację Gajusz; zakup leków oraz finansowanie zabiegów rehabilitacyjnych dla podopiecznych fundacji. Pieniądze pozyskane podczas zeszłorocznego kiermaszu charytatywnego oraz dzięki zbiórce przeznaczone były na funkcjonowanie Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli, prowadzonego przez Fundację Gajusz – wymienia Strachocki

I tegoroczny kiermasz ma swój ściśle określony cel. „Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zajęcia arteterapeutyczne i pomoc psychologiczną na oddziale onkologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” - czytamy w plakacie zapowiadającym mikołajkową akcję.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu. Początek niedzielnego, mikołajkowego kiermaszu na rzecz Fundacji Gajusz o godzinie 11.00, w dolnym holu szkolnej części kompleksu Solpark w Kleszczowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Szczera

  POLECAM KIERMASZ Z CAŁEGO SERCA. Brawa i gratulacje dla pracownic z Przedszkola w Łuszczanowicach bo to przede wszystkim dzięki Wam powstaje to rękodzieło piękne,dopracowane,i niepowtarzalne ,które przekazujecie z dobrego serca na ten szczytny cel.Liczą się chęci i trzeba to docenić,bo to wspaniałe tak pomagać.Drogie Panie gratulacje. ŻYCZ... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Asia

  Polecam serdecznie

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Ola

  Polecam, super kiermasz