Reklama

Reklama

Karambol 40 aut przy S8. Wyciek paliwa i rozbite fiolki z groźnym wirusem [FOTO]

Opublikowano: czw, 19 paź 2017 11:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W wyniku gęstej mgły oraz śliskiej nawierzchni w dniu 18 października 2017 r. około godziny 9.15 doszło do karambolu z udziałem około 40 pojazdów na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Sięganów. Kierowca wojskowej cysterny z 32. BLT w Łasku przewożącej paliwo lotnicze uderzył w jadący przed nim pojazd ciężarowy, następnie w cysternę uderzyły kolejne, jadące za nią samochody osobowe. To na szczęście tylko początek scenariusza ćwiczeń dowódczo - sztabowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Łasku, Strażą Pożarną, wojskiem, żandarmerią, weterynarią oraz innymi służbami.

Reklama

Scenariusz działań zakładał, że na miejscu zdarzenia kierowca cysterny stracił przytomność, osoby jadące w samochodach osobowych były przytomne lecz uwięzione w swoich pojazdach. W karambolu wziął też udział samochód Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sieradzu wiozący próbki laboratoryjne z wirusem ptasiej grypy, celem przeprowadzenia specjalistycznej analizy w Puławach. W wyniku wypadku doszło do rozszczelnienia cysterny i wycieku paliwa na drogę oraz rozbicia fiolek z wirusem ptasiej grypy. Jezdnia w kierunku Łodzi w wyniku tego zdarzenia została zablokowana na odcinku 3 km. Na miejscu zdarzenia pojawiły się wszystkie służby, które udzielały pomocy poszkodowanym i zabezpieczały miejsce zdarzenia: straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, żandarmeria, Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny. Całości ćwiczeń współdziałania służb przyglądali się obserwatorzy z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin oraz przedstawiciele wszystkich służb i instytucji biorących udział w działaniach. Celem takich działań jest sprawdzenie przyjętych procedur oraz doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas wprowadzenia stanu podwyższonej gotowości.To był drugi dzień ćwiczeń. W dniu 17 października 2017 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku odbył się pierwszy dzień ćwiczeń powiatowych pod nazwą "Łask-17", łączący problematykę spraw obronnych, obrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego. Współorganizatorem oraz jednym z pomysłodawców takich ćwiczeń był Komendant Powiatowy Policji w Łasku mł. insp. Piotr Bielewski. Ćwiczenia w terenie natomiast odbyły się na terenie MOP Sięganów przy trasie S8.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.