Reklama

Reklama

To, co rozlał w lesie przyprawia o mdłości. 42-latek będzie musiał posprzątać

Opublikowano: 19 marca 2021 10:30
Autor: Emste

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Mężczyzna, który kilka dni temu po opróżnieniu szamba, postanowił wylać jego zawartość w lesie, szybko pożałował swojej decyzji. Będzie musiał posprzątać fekalia i zapłacić wysoki mandat.

Reklama

O tym, że osób, które bezmyślnie wyrzucają śmieci do lasów nie brakuje, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jakież jednak musiało być zdziwienie policjantów z posterunku w Rozprzy, gdy 16 marca otrzymali zgłoszenie o rozlanych w lesie... fekaliach.

Mundurowi udali się na miejsce, do jednego z lasów na terenie gminy Rozprza i na podstawie zebranych tam śladów, szybko ustalili, że winny całej sytuacji jest 42-letni mężczyzna. Wcześniej opróżniał on szambo na jednej z posesji, a następnie, jadąc duktem leśnym wylał zawartość zbiornika.

Przed mężczyzną stoi teraz nie lada wyzwanie, będzie on musiał usunąć pozostawione w lesie nieczystości. Na 42-latka nałożono też mandat karny w wysokości 500 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 25 dni temu | ocena +9 / -1

  Krzyho

  Wysokość mandatu to istna kpina.Wrazenie sprawilaby kara jakieś co najmniej 50 0000.Ale cóż ŚMIESZNA KARA -ŚMIESZNY RZĄD-ŚMIESZNE PAŃSTWO

 • miesiąc temu | ocena +10 / -0

  500

  500 zł to chyba jakaś kpina przecież to go nic nie nauczy, dziś zapłaci a jutro będzie dalej robił to samo

 • miesiąc temu | ocena +8 / -0

  Kaminszczok

  Gość w szpinalowie tak robi przynajmniej trzy razy w tygodniu. Jeździ traktorem z tym zaje,uje całą drogę tym siuwaksem i wywozi do lasu zielonym traktorem z szambiarką

  • miesiąc temu | ocena +4 / -0

   Anna

   To nie można namierzyć i zgłosić na policję ???

   • 24 dni temu | ocena +2 / -0

    Kaminszczok

    Co tu do namierzania Wyjeżdża dużym zielonym traktorem z szambiarką na główną 484 ze szpinalowa i jeździ z tym do lasu koło gałkowic. Średnio go widzę tak 2-3 razy w tygodniu na dodatek brudzi całą drogę i do tej pory to robi

 • miesiąc temu | ocena +13 / -0

  Tumek

  Co to jest 500 zł? Tak robią cwaniaki pompują po ludziach a później w las albo czyjąś łąkę. W gm. Kluki też był taki jeden mądry.

  • miesiąc temu | ocena +9 / -0

   Mieszkanka Ścichawy

   W gminie Kluki jest jeden taki mądry Pan Jerzy Obuchowski zamieszkały w miejscowości Ścichawa. Który zajmuje się płynnym wywozem przydomowych nieczystości od każdego mieszkańca gminy Kluki. Pan Jerzy pobieraz 150 zł za jedno razowy wywóz nieczystości płynnych od każdego mieszkańca gminy Kluki. Tylko że ten Pan nie zawozi tych nieczystości płynnych od mieszkańców gminy Kluki do, oczyszczalni w Bełchatowie. Tylko ten Pan swoim prywatnym beczkowozem wywozi przydomowe płynne nieczystości z szamb,od mieszkańców gminy Kluki do lasu sosnowego w miejscowości Ścichawa. Ten Pan wywozi te przydomowe nieczystości ,do tego lasu na Świecie 6 dni w tygodniu,i jest tam widziany w tym lesie , każdego dnia po 4-5 razy tą szabiarką. A do tego lasu sosnowego w Ścichawie, ten Pan wywozi te ścieki z przydomowych szamb , od mieszkańców gminy Kluki już dobre przeszło 2 lata. Było to już zgłaszane kilka krotnie do ochrony środowiska w gminie Kluki, ale nikt do tej pory na te zgłoszenia, nie zareagował w gminie Kluki, bo tam ręką rękę myje. I ten Pan J.Obuchowski nadal do dnia dzisiejszego wywozi swoją szabiarką przydomowe ścieki z szamb, od mieszkańców gminy Kluki do lasu sosnowego w miejscowości Ścichawa. Ale skoro ochrona środowiska w gminie Kluki nic z tym procederem nie robi, by ten Pan J.Obuchowski więcej nie wylewał tego do lasu w Ścichawie. To tą sprawe postanowiliśmy zgłosić do WOŚ w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Łodzi ,wraz z załączonymi zdjęciami z miejsca zdarzenia jak Pan J.Obuchowski wypuszcza całe szambiarki przydomowych płynnych ścieków do lasu sosnowego w miejscowości Ścichawa. Mamy nadzieję że w końcu ktoś nam pomoże w tej uciazliwej sprawie. Ponieważ las nie jest od tego by wylewać tam ten smród wraz z ludzkimi odchodami, który jest latem nie do wytrzymania i do zniesienia naprawdę.

   • 24 dni temu | ocena +4 / -0

    Stenia Wygląd-Wysocka

    Ludzie którzy, w XXI wieku wylewają szamba do lasu, to naprawdę mają nie równo pod deklem. Aby tak zanieczyszczać las i środowisko. Jestem za tym aby tacy ludzie którzy wywożą i wylewają szamba do lasu byli naprawdę bardzo surowo za coś takiego karani. Ponieważ to jest nie do puszczalne.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   Jędrek

   5000 złotych ,to minimum powinien dostać.