Reklama

Uczniowie walczą o tysiąc książek! Pomóżmy wzbogacić szkolną bibliotekę

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie walczą o tysiąc książek! Pomóżmy wzbogacić szkolną bibliotekę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Ciężarówkę wypełnioną tysiącem książek chce wygrać w tym roku Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Janowie (gmina Bełchatów). Placówka przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, organizowanego przez Empik. W drodze do wymarzonego celu możemy wesprzeć najmłodszych głosując w internecie – plebiscyt ruszył dziś.

Już po raz trzeci Empik organizuje konkurs, który wspiera biblioteki dziesięciu małych szkół (pięć do 120 uczniów i pięć powyżej 120 uczniów) z całej Polski. W ramach przedsięwzięcia „Tysiąc powodów by czytać” uczniowie ze zwycięskich podstawówek spełniają swoje czytelnicze marzenia i otrzymują po tysiąc wybranych przez siebie książek.

- Janowska podstawówka jest małą szkołą, dlatego chce zachęcić wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w akcji i wsparcia placówki poprzez codzienne głosowanie. Szkolna społeczność liczy na zwycięstwo i wzbogacenie księgozbioru naszej, małej szkolnej biblioteki – informuje Anna Sapela, dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie

Przed każdą szkołą zgłaszającą się do konkursu stało identyczne zadnie – uczniowie musieli przygotować plakat promujący czytelnictwo. Od 1 do 20 października wszystko będzie w rękach internautów, którzy będą głosować na przesłane projekty. Jak powstawała i co prezentuje grafika przygotowana przez uczniów szkoły w Janowie?

- Wejdź do świata książki – zdaje się zachęcać nasz plakat! We współczesnych czasach, pełnych kolorowych multimediów, telefonów, tabletów, wizualnego zgiełku, książka dla wielu wygląda mało atrakcyjnie. Ale tylko z wierzchu, co pokazujemy naszym plakatem, bo wewnątrz, wśród tysięcy czarnych liter kryje ocean niespotkanych emocji, Himalaje wrażeń, potoki akcji, ścieżki tajemnic, lasy zadumy, doliny legend, marzenia, niesamowite przygody. Przygotowanie plakatu było dla nas jak podróż z Tomkiem Wilmowskim z powieści Szklarskiego – szybkie, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, ciekawe i kreatywne – wyjaśnia Aneta Borowska, koordynatora akcji, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Janowie

Każdy z nas może udzielić wsparcia najmłodszym molom książkowym z Janowa. Wystarczy tak niewiele – kilka kliknięć i oddanie głosu pod tym adresem: https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj na plakat, który można podziwiać pod artykułem.

Listę zwycięskich placówek poznamy 25 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE