reklama

Studenckie świętowanie

Opublikowano:
Autor:

Studenckie świętowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacjaRozpoczęły się od tradycyjnego przekazania kluczy do bram miasta. Tym symbolem inaugurowane są Juwenalia.

W minioną środę w Bełchatowie świętowali je najmłodsi studenci – ci, którzy pobierają nauki na Uniwersytecie Pierwszego Wieku. Tradycji stało się zadość, prezydent Mariola Czechowska wręczyła klucz, po czym barwny studencki korowód przemaszerował do biblioteki. W książnicy ponad 60 studentów odebrało dyplomy ukończenia nauki, uhonorowani zostali także dorośli, którzy zaangażowali się w działalność tej niecodziennej uczelni.

Juwenalia, które z założenia są czasem zabawy, są też najlepszą okazją do podsumowań ostatnich, akademickich miesięcy. Młodzi studenci (w wieku 7-14 lat) entuzjastycznie podkreślają, że Uniwersytet jest świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu, równie pochlebnie o działalności i swoich podopiecznych wypowiadają się nauczyciele akademiccy, którzy z bełchatowską młodzieżą pracują.

Od dwóch lat na niwie współpracy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. oraz Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego i Urzędu Miasta, udało się wypracować ciekawą edukacyjną ofertę dla najmłodszych bełchatowian. W ubiegłym roku rozszerzono działalność uzupełniając ofertę uczelni o dodatkowy kierunek – filologię polską.

Program studiów obu kierunków – historii i filologii jest ułożony tak, aby nie powielać go ze szkolnym. Młodzi studenci poznawali więc m.in. historię osób, które wybitnie zaznaczyły się w dziejach Bełchatowa i jego okolic, wzięli udział w warsztatach czerpania papieru czy tworzenia gazety. Były też wycieczki i różnorodne spotkania. Nie zabrakło czasu na zabawę – w lutym odbył się bal międzysemestralny.

W nowym roku akademickim Uniwersytet ponownie będzie prowadził zajęcia na dwóch kierunkach: historia i filologia polska z dziennikarstwem. Dzieci, które chciałby zostać studentami mogą się już zapisywać - rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc.

Osoby zainteresowane studiowaniem historii mogą aplikować w siedzibie Muzeum Regionalnego, zaś w przypadku filologii polskiej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece. Formularze zgłoszeń oraz regulamin dostępne są w obydwu placówkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE