Reklama

Reklama

Straż pożarna w roli głównej w bełchatowskim muzeum. Hełmy, sztandary i sprzęt gaśniczy na wystawie [FOTO]

Opublikowano: 6 maja 2021 12:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie uroczyście została otwarta wystawa poświęcona bełchatowskim strażakom. Zobaczyć na niej można m.in. stare mundury, sprzęt gaśniczy czy hełmy. Ekspozycję można oglądać do końca maja.

Reklama

Wystawę w bełchatowskim muzeum zorganizowano z okazji 120. rocznicy OSP w Bełchatowie oraz 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na oficjalnym otwarciu pojawili się zarówno strażacy, jak i władze miasta oraz powiatu.

Ci, którzy odwiedzą ekspozycję, będą mogli obejrzeć historię bełchatowskich strażaków w pigułce. W jednym miejscu zgromadzono bowiem historyczne umundurowanie i wyposażenie strażaków m.in. hełmy, mundury, sztandary i odznaczenia, a także dokumenty oraz wiele innych strażackich eksponatów.

- Cieszę się, że nasi mieszkańcy mogą zobaczyć nasz sprzęt, zarówno ochrony osobistej jak i gaśniczy. To nasza wspólna historia - mówi Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie mł. bryg. Adam Pstrokoński.

Ważną częścią wystawy są także prace nadesłane na ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”, który zorganizowano z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.