Reklama

Reklama

PGE Giganty Mocy z wyróżnieniem National Geographic

Opublikowano: czw, 6 lip 2017 12:36
Autor:

PGE Giganty Mocy z wyróżnieniem National Geographic - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Interaktywna wystawa PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to jedna z dwóch najciekawszych atrakcji podróżniczych regionu łódzkiego wyróżniona przez miesięcznik podróżniczy.

Reklama

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest sponsorem tytularnym niezwykłego miejsca, w którym m.in. można prześledzić proces wytwarzania energii elektrycznej. W gronie 11 nominacji krajowych aż dwie pochodzą z woj. łódzkiego. Drugą atrakcją jest Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival w Łodzi.

- Cieszę się, że nowoczesna ekspozycja z logo PGE znalazła uznanie tak popularnego pisma. W kraju niewiele jest takich nowoczesnych muzeów, w których eksponaty można poznać wszystkimi zmysłami, a nie oglądać przez szybę. Dzięki temu specyfika skomplikowanego procesu wydobywania węgla i wytwarzania energii elektrycznej staje się dla widza czymś naturalnym i zrozumiałym – powiedział Sławomir Zawada, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE Giganty Mocy to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Ekspozycja stanowi interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną, oddziały PGE GiEK.

Ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny ukazuje ponadto dzieje powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz najnowszą historię Bełchatowa, pokazaną w kontekście działalności bełchatowskiego zagłębia górniczo-energetycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.