Reklama

Reklama

Nowi dyrektorzy szkół i przedszkola w Bełchatowie

Opublikowano: śr, 26 cze 2019 09:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Wiadomo już, kto obejmie funkcję dyrektorów w kilku bełchatowskich szkołach i przedszkolu. Zmiany na stanowiskach szykują się w przedszkolu integracyjnym nr 3 oraz szkołach: „Jedynce” i „Trzynastce”, z kolei „Dwunastką” i „Mickiewiczem” zawiadywać będą dotychczasowe dyrektorki.

Reklama

We wtorek, 25 czerwca, prezydent miasta Mariola Czechowska wręczyła nowym dyrektorom akta powierzenia.

Zadania, które czekają na kierujących placówkami oświatowymi, do najłatwiejszych nie należą. Dlatego cieszę się i jednocześnie dziękuję, że zdecydowałyście się Panie podjąć to wyzwanie. Życzę wytrwałości, sukcesów i satysfakcji zarówno zawodowej, jak i osobistej. Jestem przekonana, że nasza współpraca układać się będzie bardzo dobrze – powiedziała prezydent Mariola Czechowska w trakcie spotkania.

Zgodnie z ustawą „Prawo oświatowe” kadencja dyrektorów trwa pięć lat, rozpocznie się 1 września, a zakończy w sierpniu 2024 roku. Wyjątkiem jest sytuacja w SP nr 13, gdzie nowa dyrektor obowiązki pełnić będzie od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 roku.


Integracyjnym Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Bełchatowie przez pięć najbliższych lat kierować będzie Aneta Dąbrowska. Zastąpi ona Elżbietę Pietrykiewicz. Nowa dyrektor doskonale zna swoje przedszkole, bowiem jako przedszkolanka i nauczyciel wspomagający pracuje w nim od 13 lat. Jest nauczycielem dyplomowanym, magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Skończyła też oligofrenopedagogikę, logopedię i terapię pedagogiczną.

Z kolei nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi odebrała magister Renata Szustakiewicz, która nowe obowiązki przejmie od Beaty Piwowarskiej. Renata Szustakiewicz ma za sobą 25 lat pracy pedagogicznej, uczy języka polskiego, a z PG nr 1 związana była od 1999 roku. Od momentu połączenia gimnazjum i podstawówki sprawuje funkcję wicedyrektora szkoły, dlatego dobrze zna problemy i potrzeby zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli.


Prawie takie samo, bo 22 lata, doświadczenie zawodowe ma Urszula Dudek-Nitecka, nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF z oddziałami integracyjnymi. Jest nauczycielem dyplomowanym. Długo związana była z SP nr 1, gdzie pracowała jako nauczyciel wspomagający, współorganizujący kształcenie w klasie integracyjnej.


Na stanowisku dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie zmian natomiast nie będzie. Konkurs wygrała dotychczasowa dyrektor Ewa Mękarska. Blisko trzydziestoletni staż pracy pedagogicznej, wykształcenie polonistyczne, kwalifikacje z oligofrenopedagogiki, kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły najpierw jako wicedyrektor, później dyrektor, przemyślana koncepcja funkcjonowania i rozwoju miejskiego liceum – to niewątpliwie atuty dyrektor Mękarskiej.


Podobnie w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego na drugą kadencję wybrana została dotychczasowa dyrektor - Agnieszka Ludwiczak-Maszewska. W zawodzie pracuje ponad 19 lat, najpierw jako nauczyciel języka polskiego, a od 2014 roku jako dyrektor „Dwunastki”. Jej zaangażowanie i znajomość realiów szkoły, potrzeb uczniów i oczekiwań rodziców to niewątpliwie zalety kandydatury dyrektor Ludwiczak-Maszewskiej.


Warto na koniec podkreślić, że w trakcie konkursu kandydatki na dyrektorki musiały zaprezentować swoje autorskie koncepcje na funkcjonowanie i rozwój placówek. Jak wszystkie panie podkreślają, pomysłów na kierowanie swoimi placówkami mają dużo. Są pozytywnie nastawione, pełne energii i gotowości do pracy, a przy tym otwarte na nowe, kreatywne inicjatywy, które sprawić mają, że szkoły i przedszkole będą się stale rozwijać. Obecnie trwa przygotowanie do przekazania placówek, ich dokumentacji oraz majątku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Adam

  Fajne kobiety ładne super kreacje gratulacje

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Beata

  Ci Obecni dyrektorzy z nadania to jakaś porażka. Ten wiceprezydent od oświaty musi odejść, nie radzi sobie chłop.Trzeba dać E.S. Ta to trzyma szkoły twardą ręką.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  w..rwiony

  A kiedy droga Pani prezydent tę tępą strzałę z przedszkola przy Budryka na Binkowie odwoła????

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Pawel

  Fryzura super co chcecie elegancko ładne stroje

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Aga

  Z powierzenia nie znaczy Źle; Każda z tych osób ma juz doświadczenie w zarzadzaniu placówkami oświatowymi- to nie żadni Nowicjusze - więc nie powinno być problemów Powodzenia

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  zniechęcony

  w "trzynastce"konkurs się nie udał ( czytaj: nie wcisnęli kogo chcieli...) więc powołano kogo bądź , aby z pisu...mimo tego oby było to nadanie udane-życzę uczniom ,nauczycielom i rodzicom...heh

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Ewa z ebe

   A moze by tak powodzenia dla nowej dyrekcji? A co jesli okaze się że poprzednicy zostawili po sobie nic innego jak tylko b....l?! Jako rodzic pomozesz? Czy pan Zniechęcony będzie tylko i wyłączenie narzekać???

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Aga

   Nie udał się bo widocznie osoba mało kompetentna była

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Oburzona

  Rozumiem, że zgodnie z panującym obecnie trendem i wykorzystując umiejętności i wiedzę osób rządzących miastem, z niektórych placówek usunie się dyrektorów i na ich miejsce wyleje się beton i obłoży wszystko kostką brukową? Nic innego nie potraficie debile.