Reklama

Reklama

Nietypowa lekcja historii. Multimedialne zajęcia i specjalne listy do bohaterów [FOTO]

Opublikowano: pon, 19 paź 2020 11:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowie wzięli udział w akcji "#BohaterOn – włącz historię". Za nimi są już zajęcia multimedialne poświęcone Powstaniu Warszawskiemu oraz "żywe" lekcje historii, przygotowane przez starszych uczniów. Młodzież napisze teraz specjalne listy.

Reklama

Akcja "#BohaterON – włącz historię" ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Inicjatywa jest podzielona na dwa etapy.

- W ramach pierwszej części, która jest już za nami, we wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia o tematyce Powstania Warszawskiego. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w multimedialnych zajęciach historii, z wykorzystaniem materiałów nadesłanych naszej szkole przez organizatorów kampanii. W akcję włączyli się także uczniowie starszych klas, którzy prezentowali "żywą" lekcję historii, przekonując się, że poznawanie naszej przeszłości wcale nie musi być nudne ani żmudne – czytamy na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowie.

W drugim etapie, uczniowie przygotują specjalne listy, które zostaną przekazane uczestnikom powstania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.