Reklama

Reklama

Artyści z Bełchatowa nagrodzeni stypendiami. Kto znalazł się na liście wyróżnionych? [FOTO]

Opublikowano: 21 stycznia 2021 11:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Stypendia artystyczne od miasta w 2021 roku otrzymało 31 uzdolnionych bełchatowian. Wyróżnieni otrzymają łącznie 30 tys. zł, które przeznaczą na rozwój swojego talentu i pasji.

Reklama

Na liście wyróżnionych znalazły się uzdolnione osoby osiągające sukcesy w tańcu, muzyce, literaturze czy sztukach plastycznych. Jak informuje magistrat, o stypendium mogli wnioskować bełchatowianie, mogący się już pochwalić osiągnięciami. Należało też zaprezentować projekt przedsięwzięcia artystycznego, na które miałby zostać przeznaczony  grant od miasta. Złożone wnioski oceniała i weryfikowała komisja, która ostatecznie przyznała 31 stypendiów. Zostaną one wypłacone w jednej transzy, a ich wysokość – w zależności od osiągnięć – waha się od 700 zł do 2 tys. zł.

- Miniony rok był trudny dla świata kultury. Cieszę się, że mimo tego tak wielu bełchatowskich artystów znalazło sposób, aby tworzyć, rozwijać swoje umiejętności i pokazywać nad czym pracują – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

W sumie aż 17 stypendiów trafi do wokalistów: Władysława Gągały, Weroniki Kępy, Liliany Kopali, Tatiany Kopali, Zuzanny Rychlik, Marii Szmigielskiej, Emilii Sikorskiej oraz Oliwii Tomeckiej i Amelii Binieckiej. W tej dziedzinie wyróżnione zostały członkinie zespołu A’vista: Gabriela Zatorska, Karolina Stępień, Natalia Stankiewicz, Zuzanna Grzejszczak, Natalia Łukasińska oraz grupy Mała A’vista: Zuzanna Kiereś, Michalina Wojdala i Pola Gągała. 

Stypendium artystyczne otrzyma też siedmiu muzyków: Krystian Kępa (instrumenty dęte), Małgorzata Czapla (fortepian), Tomasz Orłowski (saksofon), Karolina Skurnica (instrumenty dęte), Filip Tomecki (instrumenty dęte), Sandra Jurczyk (instrumenty dęte) oraz Kacper Motyl (klarnet).

Miasto doceniło również tancerzy: Angelikę Grzelak oraz Mateusza Walasa i Krzysztofa Owczarka. Gratyfikację otrzymał również autor książek – Robert Kornacki. Z kolei stypendium dla Jana Kaczmarka zostało przyznane za aktywne włączanie się w organizację różnych wydarzeń kulturalnych w mieście.

Wśród wyróżnionych znalazły się też osoby zajmujące się sztukami plastycznymi: Jakub Stępień oraz Anna Maria Macugowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Nieistotne

  Standardowa ustawka.

 • 6 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  ciekawy

  Czy umieszczanie wizerunku przewodniczącego na stronach "Kultura i edukacja" to kpina, czy prowokacja?

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Kazimierz zalogowany

  To nie są dzieci urzędników i radnych?

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Taczka już czeka

  ********* stypendia a kasy na podwyżki w mopsie nie ma

 • 6 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  hans

  Prawdziwi Artyści to ci z lewej i z prawej na załaczonych obrazkach....