Reklama

Mistrz skrzypiec zagra dla bełchatowskiej publiczności!

Opublikowano:
Autor:

Mistrz skrzypiec zagra dla bełchatowskiej publiczności! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja „Zatańczymy?” pyta największy współczesny mistrz walca – Andre Rieu. 4 i 18 sierpnia kino Kultura pokaże retransmisję tegorocznego koncertu z Maastricht – rodzinnego miasta maestra. Na widzów czeka mnóstwo tanecznej zabawy, którą gwarantuje holenderski skrzypek wraz ze swoją Orkiestrą Johanna Straussa i zaproszonymi gośćmi.

70-letni Andre Rieu jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych muzyków XX i XXI wieku. Uznawany za współczesnego Króla Walca Holender co roku występuje na całym świecie – od Meksyku po Australię – przed widownią liczącą 600 tys. osób. Rieu sprzedał ponad 40 mln płyt, trzydzieści razy jego utwory znajdowały się na pierwszym miejscu światowych list przebojów, zdobył 500 platynowych płyt, jego filmy na yt mają już miliard wyświetleń, a facebookowy profil obserwuje 3,4 mln fanów – wszystko to sprawia, że jest prawdziwym „Maestro Ludzi”.

Koncerty Andre Rieu dostrczają widzom niezapomnianych emocji. Skrzypek i jego Orkiestra Johanna Straussa grają znane na całym świecie romantyczne i poruszające melodie, które zazwyczaj okraszone są humorem na najwyższym poziomie. Jak sam mówi, muzyka, a szczególnie walc, to bardzo ważna część jego życia. – Jeśli muzyka dotknie mojego serca, dotknie również widzów. Ta wspaniała muzyka pozwala mi wnieść radość życia i humor do świata. Na moich koncertach wszystko jest dozwolone: śmiech, płacz, taniec, śpiew. Emocje są sekretem mojego sekretu – tłumaczy Holender.

Andre Rieu uważa, że muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.

Doroczne koncerty Andre Rieu w jego rodzinnym mieście Maastricht przyciągają fanów skrzypka ze wszystkich zakątków świata. Średniowieczny rynek zamienia się w spektakularne tło dla niezapomnianych koncertów wypełnionych humorem, zabawą i emocjami i oczywiście wspaniałą muzyką, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku Andre Rieu zaprasza Cię do założenia butów do tańca i wzięcia udziału w roztańczonym koncercie zatytułowanym „Zatańczymy?”

W tym koncercie maestro ożywi walca w niezapomnianym wieczorze muzyki i tańca. Walc i jego rytm na trzy czwarte był dla Andre Rieu inspiracją przez całą jego karierę, a letnie noce są wręcz stworzone do tańca i zabawy. Dołącz do Andre Rieu, jego orkiestry Johanna Straussa, światowej klasy sopranów, tria tenorów i gości specjalnych, aby doświadczyć tego samego wrażenia, którego doświadczają słuchacze na rynku w Maastricht. Kinowi widzowie dodatkowo będą mogli za pomocą oka kamery zajrzeć za kulisy koncertu i obejrzeć ekskluzywny wywiad z Rieu. - Ten rok będzie dla mnie wyjątkowy dzięki graniu muzyki mojego serca: walca. Przyjdź i dołącz do nas przy „Nad pięknym modrym Dunajem” i wielu innych niespodziankach. Chcę zobaczyć wszystkich widzów tańczących w kinach! – mówi Holender.

Retransmisje koncertu „zatańczymy” pokaże kino Kultura w dwie sierpniowe niedziele – 4 i 18. Początek o godz. 17.00. Bilety można nabyć w kasie kina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE