Reklama

Miasto czeka na stypendialne wnioski od artystów

Opublikowano:
Autor:

Miasto czeka na stypendialne wnioski od artystów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Plastycy, muzycy, tancerze, a także inni artystycznie uzdolnieni bełchatowianie już mogą ubiegać się o miejskie stypendium artystyczne. Do rozdysponowania jest 20 tysięcy złotych, a na wnioski Urząd Miasta czeka do 5 listopada.

Aby ubiegać się o finansowe wsparcie należy złożyć w Urzędzie Miasta stosowny wniosek (do pobrania TUTAJ), do tego dokumentu należy także załączyć te, które potwierdzają artystyczne osiągnięcia - kserokopię dyplomów, zaświadczeń czy wydane publikacje. Niezbędnym jest także plan pracy stypendysty, to znaczy propozycja projektu na realizację, którego będzie przyznane stypendium. Jak informuje magistrat granty na 2019 rok wypłacane są jednorazowo, a ich wysokość może się wahać od 500 do 200 zł.

Mieszkańcy mogą składać wnioski indywidualnie lub mogą to zrobić pracownicy Państwowej Szkoły Muzyczna I stopnia w Bełchatowie oraz instytucje kultury działające na terenie naszego miasta.

Wnioski trzeba złożyć w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 15, pokój 23). Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem: 44 733 51 00. Wszystkie szczegóły są także w regulaminie, który jest dostępny TUTAJ.

- Warto przypomnieć, że szansę na stypendium mają również bełchatowscy sportowcy. I w tym przypadku trzeba złożyć wniosek, termin mija 15 października. Na trenujących, a także szkoleniowców i działaczy sportowych czekają również nagrody prezydenta miasta. O gratyfikację można się ubiegać cały rok, ale wniosek najlepiej złożyć do połowy października – informują pracownicy UM w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE