Reklama

Reklama

Lekcja z czworonożnym bohaterem, czyli Światowy Dzień Zwierząt w SP nr 9 [FOTO]

Opublikowano: 2 października 2018 19:08
Autor: patbag

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura-i-edukacja Od blisko dziewięćdziesięciu lat na całym świecie 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Jego celebrowanie przede wszystkim ma na celu odmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić, że to istoty żywe, a nie przedmioty.

Reklama

Z tego powodu początek października to czas prelekcji, spotkań, pokazów i głośnego artykułowania tego, że zwierzęta mają swoje prawa i uczucia. Szereg przedsięwzięć adresowanych jest do najmłodszych, to bowiem wyczulenie dzieciaków na poszanowanie praw zwierząt, nauczenie ich prawidłowej relacji z nimi i wypracowanie stosownych zachować pro zwierzęcych procentuje w przyszłości.

W ramach obchodów Dnia Zwierząt z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 spotkał się maszer, Waldemar Stawowczyk. Multimedalista mistrzostw Europy i świata opowiadał nie tylko o swojej sportowej pasji, ale także wyczulał na temat prawidłowej opieki nad psami i bezdomności zwierząt.

- Mój pierwszy pies, Manu, od którego wszystko się zaczęło był znajdą. Znaleziony na ulicy, podczas podróży do pracy stał się psem - motorem, z nim odbywałem pierwsze treningi, poznawałem tajniki tego sportu. Manu od wielu lat nie żyje, a ja dalej uprawiam wyścigi psich zaprzęgów – mówił dzieciakom Waldemar Stawowczyk. - Pamiętajcie, nie musicie mieć psa "wyścigowego", by móc z nim trenować. Każdy czworonóg, nawet ten najmniejszy może być doskonałym kompanem do wspólnych treningów, trzeba je tylko dostosować do jego możliwości. Spróbujcie z nim pobiec, pomaszerować, pojechać na rowerze, zobaczycie ile przyjemności Wam to sprawi i jak zadowolony będzie Wasz pupil!

Poza cennymi wskazówkami był także czas na głaskanie i wspólne fotografie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    uczestnik

    To było niezwykle wartościowe spotkanie

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    pawel zimoląg

    wszystkie zwierzeta trzeba szanowac i kochac . one zawsze wiedzą kto jest dobry a kto zły . kochamm wszystkiz nawet te wyjątkowo niebezpieczne