Reklama

Reklama

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II w Bełchatowie [FOTO]

Opublikowano: czw, 10 wrz 2020 15:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W środowy wieczór, 9 września bełchatowianie mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu. W ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki wystąpili muzycy z Teatru Wielkiego w Łodzi. W repertuarze, poświęconym Janowi Pawłowi II znalazły się takie utwory jak Barka, Abba Ojcze czy Hallelujah. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Reklama

Rok 2020 poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II – w maju przypadła bowiem setna rocznica urodzin papieża polaka. Z tej okazji, artyści łódzkiego Teatru Wielkiego przygotowali cykl wydarzeń pn "Województwo łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II".

- Dla bełchatowskiej publiczności wystąpili soliści: Patrycja Krzeszowska, Olga Maroszek, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Robert Ulatowski oraz chór i orkiestra w kameralnym składzie pod batutą Michała Kocimskiego. W programie znalazły się klasyki opery, operetki i musicalu, a także pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej. Podczas blisko dwugodzinnego koncertu w parafialnych ogrodach można było usłyszeć m.in. „Barkę”, „Abba Ojcze”, „Czarną Madonnę”, a także „O mio babbino caro” z opery Pucciniego, „Nella fantasia” z filmu „Misja”, „Hallelujah” Cohen’a czy walc z filmu „Noce i dnie" – informuje magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE