Reklama

Reklama

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II w Bełchatowie [FOTO]

Opublikowano: 10 września 2020 13:02
Autor: Emste

Zobacz
galerię
40
zdjęć
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura-i-edukacja W środowy wieczór, 9 września bełchatowianie mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu. W ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki wystąpili muzycy z Teatru Wielkiego w Łodzi. W repertuarze, poświęconym Janowi Pawłowi II znalazły się takie utwory jak Barka, Abba Ojcze czy Hallelujah. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Reklama

Rok 2020 poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II – w maju przypadła bowiem setna rocznica urodzin papieża polaka. Z tej okazji, artyści łódzkiego Teatru Wielkiego przygotowali cykl wydarzeń pn "Województwo łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II".

- Dla bełchatowskiej publiczności wystąpili soliści: Patrycja Krzeszowska, Olga Maroszek, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Robert Ulatowski oraz chór i orkiestra w kameralnym składzie pod batutą Michała Kocimskiego. W programie znalazły się klasyki opery, operetki i musicalu, a także pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej. Podczas blisko dwugodzinnego koncertu w parafialnych ogrodach można było usłyszeć m.in. „Barkę”, „Abba Ojcze”, „Czarną Madonnę”, a także „O mio babbino caro” z opery Pucciniego, „Nella fantasia” z filmu „Misja”, „Hallelujah” Cohen’a czy walc z filmu „Noce i dnie" – informuje magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    ...

    Jak to tak, religijny koncert bez mAarTy ŁawSKiEj? Skandal...