Reklama

Klasyka opery i mistrzowskie wykonanie, czyli "Carmen" w MCKu

Opublikowano:
Autor:

Klasyka opery i mistrzowskie wykonanie, czyli "Carmen" w MCKu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Klasyka opery w najwyższej klasy wydaniu! Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy pokaz filmowy – spektakl „Carmen” zarejestrowany na deskach osławionej Metropolitan Opera w Nowym Yorku.

„Carmen” Georges'a Bizeta uchodząca za najpopularniejszą i najpiękniejszą operę i jedna z najważniejszych sal operowych świata – czy można sobie wyobrazić lepsze, operowe połączenie? Retorycznie pytają pracownicy MCKu... To rzeczywiście nie lada gratka nie tylko dla prawdziwych melomanów, ale dla wszystkich kochających muzykę i piękne historie.

Złożona z czterech aktów „Carmen” opowiadająca o uczuciach, walce i zdradzie, okazała się zbyt nowatorska jak na swoje czasy i nie od razu została doceniona. Dzisiaj – historia Carmen, DonJosé, Micaëli i reszty bohaterów utworu, uważana jest za jedno z najważniejszych operowych dzieł w historii!

Opera, która zostanie wyświetlona na ekranie bełchatowskiego kina „Kultura” została wykonana i zarejestrowana w 2009 roku w nowojorskiej Metropolitan Opera. Przedstawienie odbywa się w języku oryginału (francuskim) i jest wyświetlane z polskimi napisami. „Carmen” trwa około 3 godzin i 40 minut (w tym 1 przerwa).

Jedyny seans zaplanowany jest na 18 marca o godzinie 17.00. Bilety do nabycia w kasie kina „Kultura” KULTURA oraz za pośrednictwem strony internetowej placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE