Reklama

Reklama

„I ty możesz zostać Masterchefem” – konkurs kulinarny w Bełchatowie

Opublikowano: czw, 16 lis 2017 07:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W dniu 14 listopada 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie został przeprowadzony konkurs kulinarny pt: „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM!” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Reklama

Celem głównym „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM!” było sprawdzenie umiejętności zawodowych uczniów i przygotowanie młodzieży do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych. Ponadto miał on na celu propagowanie idei zmagań konkursowych jako działania dodającego młodzieży pewności siebie i sprawności konkurencyjnej oraz zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej potrzeby zdobywania potwierdzonych kwalifikacji zawodowych.

Do konkursu przystąpiło 10 drużyn dwuosobowych z pierwszej i drugiej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz drugiej i trzeciej klasy branżowej szkoły I stopnia nr 2 (zawód kucharz – uczestnicy hufca pracy 5-11). Uczniowie mieli za zadanie w ciągu dwóch godzin ugotować według autorskiego pomysłu potrawę związaną z aktualną porą roku – jesienią. Wśród przygotowanych dań można było znaleźć przystawki, drugie dania i desery.

Po upływie wyznaczonego czasu komisja konkursowa oceniała potrawy według następujących kryteriów: organizacja stanowiska pracy, stosowanie przepisów BHP, poprawność procesu produkcji potrawy pod względem technologicznym, estetyka podania i ocena smaku.

Po długich i burzliwych obradach komisja wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajęły Natalia Gołuch i Sandra Prorok z kl. 2g za potrawę „Dynia piżmowa faszerowana kurczakiem, pieczarkami i papryką” Na II miejscu uplasowali się Jakub Papuga i Ida Lis z tej samej klasy, którzy przygotowali „Polędwice wieprzową z karmelizowanym jabłkiem w sosie własnym”, a III miejsce objęły uczennice Hufca Pracy 5-11 w Bełchatowie Magdalena Rymarz i Małgorzata Włodarczyk z kl. 2fk za „Muszle z owocowo-orzechowym nadzieniem zapieczone w śliwkowym sosie”.

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk starosty Waldemara Wyczachowskiego atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD, którego fundatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP wraz z jednostkami OHP w Bełchatowie, ZSP nr 4 w Bełchatowie i Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Bełchatowie, a honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Bełchatowskiego Waldemar Wyczachowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.