Reklama

Reklama

Dni papieskie w Parznie. Będzie modlitwa, słodycze i wyjątkowy koncert

Opublikowano: 8 października 2020 15:26
Autor: Emste

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Rok 2020 Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin oraz 42. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon postanowiło uczcić pamięć o wielkim Rodaku i w dzień 42. rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową tj. 16 października 2020 wraz z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie pragnie zorganizować Wieczór Papieski pt. Święty Jan Paweł II ,,Papież Wolności", podczas którego odbędzie się konferencja poświęcona pontyfikatowi Ojca Świętego, którą wygłosi ks. dr hab. Janusz Lewandowicz oraz koncert w wykonaniu Zespołu Muzycznego Syjon

Reklama

Celem projektu jest wzmocnienie postaw chrześcijańsko-patriotycznych oraz podkreślenie niebagatelnej roli jaką w procesie pokojowego oswobodzenia Polski odegrał Święty Jan Paweł II. Poprzez transmisję on-line w Internecie, która dostępna będzie na Facebooku Parafii Parzno oraz na Facebooku Zespołu Muzycznego Syjon przekaz dotrze do wielu osób. Organizacja tego wydarzenia jest bardzo ważna dla rozwoju kultury regionu ponieważ zostanie w nim przedstawiona również postać Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Zostaną podkreślone jej zalety i świętość za życia. W krypcie kościoła w Parznie w którym zostanie zrealizowane to wydarzenie znajduje się grób Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, o której Ojciec Święty Jan Paweł II podczas wizyty apostolskiej w Łodzi w 1987 roku mówił, że jest "wspaniałą przewodniczką w dziele ewangelizacji."

Program WIECZORU PAPIESKIEGO:

18.00 Msza Święta dziękczynna za życie i pontyfikat Świętego Jana Pawła II

18.45 Kremówki papieskie - słodki poczęstunek

19.15 Konferencja poświęcona pontyfikatowi Św. Jana Pawła II - Prelegent ks. dr hab. Janusz Lewandowicz

20.15 Koncert w wykonaniu Zespołu Muzycznego SYJON

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Polak

    Pedofilia i jej zwolennicy maja się dobrze wśród ciemnoty.

  • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -5

    Leo

    Strefa wolna od COVID-19?