Reklama

Spektakl "Ciemno" reżyserii Marka Rębacza w MCK Bełchatów 1 kwietnia [BILETY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Spektakl "Ciemno" reżyserii Marka Rębacza w MCK Bełchatów 1 kwietnia [BILETY] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

bilety Już 1 kwietnia najnowszy spektakl "Ciemno" Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza, twórcy największych hitów teatralnych w Polsce ostatnich lat. Będzie wesoło! Zarezerwuj bilet już dziś!

"Ciemno" to sceniczna wersja przeboju Teatru Telewizji sprzed lat (1996), w której zagrali m.in. Jan Kobuszewski, Paweł Wawrzecki, Marek Kondrat oraz Wiktor Zborowski. Była to pierwsza w historii Teatru Telewizji produkcja wydana na kasecie VHS! Wcale nie dawno, dawno temu i nie za górami, za lasami...w środku mrocznej i dzikiej kniei była sobie zwyczajna wioska. Taka, w której chałupy nadal przykryte są strzechą, lodowatą i krystalicznie czystą wodę ciągnie się wiadrami ze studni, w powietrzu unosi się zapach suszonych grzybów, a o świcie las pachnie rosą...Słońce, nawet gdy chodzi wysoko, z trudem przebija się przez gęstwinę gałęzi wiekowych dębów, mieszkańcy nie wiedzą, co to telefon komórkowy, a internet mylą z internatem i wszystko biorą na tzw. chłopski rozum. Ktoś, kiedyś, nadał tej wsi nazwę - Ciemno. Do dziś nie wiadomo, czy to z racji wiecznie panującego tu półmroku, czy też z powodu tego, co siedzi w głowach jej mieszkańców. Ale - jakby nie było, wieś tętni życiem! I to jakim!

I do tej wsi właśnie trafia przysłowiowy "miastowy Kowalski" i... zakochuje się! W uroczym, wiejskim, sielskim klimacie i zjawiskowo pięknej i tajemniczej córce gospodarza. I mimo zachęt i gróźb ze strony mieszkańców wsi, ani myśli z niej wyjeżdżać...

Obsada: 

Przybysz: Tomasz Ciachorowski / Jacek Ryś

Pleban: Jakub Kucner

Gospodarz: Lech Dyblik / Marek Rębacz

Karolka: Klaudia Kuchtyk

Arielka: Joanna Majstrak / Żaneta Kurcewiczówna

Mietek: Aleksander Bicz

 

Autorstwo i reżyseria: Marek Rębacz

Produkcja i organizacja spektaklu: Teatr Rębacz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE