Reklama

Reklama

Bełchatowianin wystąpił na Zamku Królewskim. Patronat nad wydarzeniem objęła Pierwsza Dama RP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Bełchatowianin wystąpił na Zamku Królewskim. Patronat nad wydarzeniem objęła Pierwsza Dama RP - Zdjęcie główne

foto Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Tomasz Orłowski to niezwykle zdolny młody artysta. Bełchatowianin zaprezentował swoje zdolności podczas koncertu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Reklama

W niedzielę, 27 marca, na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się koncert „Młodzi Wirtuozi”, wydarzenie organizowane przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Koncert ma za zadanie promować zdolnych artystów, będących podopiecznymi funduszu. Wśród nich znalazł się bełchatowianin - Tomasz Orłowski.

- Dla utalentowanych nastoletnich instrumentalistów każdy taki koncert przed prawdziwą publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich, przyszłe wielkie indywidualności – informują organizatorzy wydarzenia.

Wśród uczestników kolejnej już edycji koncertu znalazł się Tomasz Orłowski, 17-letni bełchatowianin, który od lat ćwiczy grę na saksofonie. Zebrani na Zamku Królewskim mogli wysłuchać ponad 10-minutowego koncertu Orłowskiego, podczas którego zaprezentował się w akompaniamencie pianina. Wystąpienie nagrodzone zostało gromkimi brawami publiczności.

Mimo młodego wieku Tomasz, ma na koncie wiele prestiżowych osiągnięć. Uczestniczył w blisko 50 konkursach i festiwalach o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu. Udało mu się zdobyć m.in.

  • I miejsce w Tiziano Rossetti International Music Competition 2021 w Szwajcarii,
  • I miejsce i złoty medal w International Competition and Festival „Kopenhagen Stars 2021”,
  • I miejsce w International Arts Festival „Sweet Noveber 2021” w Rumunii
  • „Złoty Saksofon” w II Ogólnopolskim Konkursie Online dla klas saksofonu – Busko-Zdrój -2021.
Uzdolniony saksfonista z Bełchatowa wziął również udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do pierwszego w Polsce internetowego podręcznika do nauki gry na saksofonie Adama Wojtasika „Jak ugryźć saksofon”. Dzięki swoim osiągnięciom, od 2020 jest stypendystą Programu Zdolni Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, na którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Zapis transmisji koncertu z udziałem bełchatowskiego stypendysty można obejrzeć na kanale Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, pod tym linkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy