Rejestracja i logowanie

Koniec europejskiej przygody

Siatkówka 22-03-2018 Autor: Badys Foto: skra.pl
5
Koniec europejskiej przygody

W rewanżowym meczu 1/12 finału rozgrywek siatkarskiej Champions League, bełchatowscy siatkarze po raz drugi nie sprostali zespołowi Cucine Lube Civitanova. Czwartkowa porażka (0:3) oznacza, że żółto-czarnych nie zobaczymy już na europejskich parkietach w sezonie 2017/18.

Wynik pierwszego spotkania, rozgrywanego przed tygodniem w łódzkiej Atlas Arenie, dawał więcej szans na awans do kolejnej rundy Włochom. Odwrócili oni losu meczu, wyciągając go ze stanu 0:2 na 3:2. Rewanż odbywał się na ich parkiecie, co jest zawsze pewnym handicapem.

Od początku drużyna gospodarzy narzuciła swoje warunki gry. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z trzema punktami przewagi (8:5), ale na drugą już z sześcioma (16:10), aż w końcu osiągnęli o osiem oczek więcej (22:14) i taką też różnicą wygrali inauguracyjną odsłonę (25:17).

Na początku drugiej nastąpiło przebudzenie żółto-czarnych, którzy wygrali cztery z pięciu pierwszych akcji (4:1), ale taki stan rzeczy nie potrwał długo. Kilka chwil później mieliśmy już remis (8:8), od którego nastąpił ponowny odjazd Civitanovy (12:9; 19:12). Ostatecznie i tę partię Włosi wygrali bardzo wyraźnie (25:18).

Trzeci set, set ostatniej nadziei, rozpoczął się podobnie jak pierwszy. PGE Skra starała się jeszcze walczyć, ale na niewiele się to zdało. Dominacja Cucine Lube była tego dnia absolutna i praktycznie niezagrożona. Włoski zespół wygrał trzecią część meczu w stosunku 25:21 i tym samym całe spotkanie 3:0.

Siatkarze PGE Skry dostali kolejną, solidną lekcję siatkówki od światowego potentata. Oby zaprocentowała ona na krajowych parkietach podczas rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17; 25:18; 25:21)

 

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Kacperek frajerek dziękujemy!

Brak słów

Z Piechockim na libero liczyli na awans? Dobry zart

Tata nie odpuści. Ciekawe czy syn jest starszy czy młodszy od dziewczyny swojego ojca? Może później przejmie po starym pałeczkę emoji

Prawda

dodaj komentarz
Czytaj także