Rejestracja i logowanie

GKS Bełchatów bez Artura Derbina!!! [AKTUALIZACJA]

Piłka nożna 28-05-2020 Autor: Badys Foto: Adrian Mielczarski (via gksbelchatow.com)
25

Już we wtorek 2 czerwca piłkarze GKS-u Bełchatów powrócą na boiska Fortuna 1. Ligi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że „Brunatni” po wznowieniu zmagań będą musieli sobie radzić bez Artura Derbina, który według wciąż niepotwierdzonych informacji miał rozstać się z klubem w środowe popołudnie!!! [Po godzinie 12:00 klub oficjalnie potwierdził odejście szkoleniowca - red.] 

Plotka o dymisji szkoleniowca biało-zielono-czarnych pojawiła się w późnych godzinach wieczornych, a tuż przed północą jako pierwszy napisał o niej na Twitterze Adam Kieruzel z „Dziennika Łódzkiego”. W jego ślady poszły w czwartek też inne media regionalne i lokalne

 

„Jeszcze nieoficjalne, ale pewne informacje! Artur Derbin odchodzi z GKS-u Bełchatów. Wraz z nim najprawdopodobniej jego dotychczasowy asystent Kacper Jędrychowski. Trafią niemalże na pewno do klubu Fortuna 1. Ligi – GKS-u Tychy. Nowym szkoleniowcem ma zostać Marcin Węglewski” - napisał Adam Kieruzel, który w kolejnym tweecie sprostował nieprecyzyjną informację na temat Kacpra Jędrychowskiego, który póki co zostaje przy Sportowej (tweety do zobaczeniu pod tekstem).

 

Do czasu wystosowania oficjalnego komunikatu przez władze GKS-u Bełchatów lub samego szkoleniowca można tylko domyślać się powodów rozstania, ale nie jest żadną tajemnicą, że klub boryka się z potężnymi problemami finansowymi, które wielokrotnie w ostatnich miesiącach dały o sobie znać.

Przypominamy, że pierwszy mecz po wznowieniu zmagań „Brunatni” rozegrają na GIEKSA Arenie we wtorek o godzinie 18:10, a ich rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz. Mecz ten będzie transmitowany na antenie kanału Polsat Sport. Tylko to jest pewne.Mnożą się natomiast pytania na temat przyszłości klubu, bo nie można wykluczyć, że w ślad za trenerem Arturem Derbinem i jego asystentem pójdą też niektórzy zawodnicy, którzy podczas przygotowań do rundy wiosennej protestowali z powodu zaległości za 2019 rok.

Te zostały wyrównane przez klub marcowymi przelewami, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, co uspokoiło sytuację. Wygląda jednak na to, że sprawa wraca jak bumerang i że klub nie będzie w stanie wyjść z problemów tak długo, jak długo nie zostanie podpisana umowa ze sponsorem strategicznym.


AKTUALIZACJA [GODZINA 12:45]: OFICJALNY KOMUNIKAT PRASOWY GKS-U BEŁCHATÓW
 

"Po dwóch latach pracy na stanowisku trenera pierwszej drużyny Artur Derbin rozstaje się z „Brunatnymi”. W czwartek 28 maja, za porozumieniem stron, doszło do rozwiązania kontraktu, który miał obowiązywać do końca sezonu 2020/21.

Wczoraj Artur Derbin poprowadził ostatni trening i pożegnał się z drużyną. Wcześniej w siedzibie klubu doszło do rozmów, w wyniku których ustalono kwestie dotyczące odejścia trenera.

W najbliższych dniach zespół będzie przygotowywany pod okiem dotychczasowych trenerów-asystentów: Kacpra Jędrychowskiego, Patryka Rachwała i Sebastiana Łukiewicza.

Modyfikacjom uległ plan pracy. Czwartkowy trening rozpocznie się nie po porannych testach krwi, lecz o godz. 16 a na piątek zaplanowano dwie jednostki: o godz. 10 i 15. Sobota to już przede wszystkim duże gry od godz. 10. Niedziela będzie wolna a ostatnia przedmeczowa jednostka odbędzie się w poniedziałek po południu.

Artur Derbin rozpoczął pracę przy Sportowej 10 kwietnia 2018 r. a jego debiut przypadł na domowy mecz II ligi przeciwko ŁKS Łódź, który zakończył się remisem 2:2. 43-letni szkoleniowiec poprowadził "Brunatnych" w 70 oficjalnych spotkaniach, w tym 67 ligowych i 3 Pucharu Polski. Na boiskach Fortuna 1 Ligi i II ligi jego zespół zdobył równo 100 punktów dzięki 27 zwycięstwom i 19 remisom przy bilansie bramkowym 81-62.

To właśnie możliwość gry za zapleczu PKO Ekstraklasy będzie zapewne zapisana trenerowi jako największy sukces w trakcie pobytu w klubie ze Sportowej. Awans do Fortuna 1 Ligi, pomimo ujemnych punktów i dość młodej kadry (wygrana w Pro Junior System), to w dużej mierze owoc ciężkiej pracy naszego byłego już szkoleniowca.

Dziękujemy w imieniu klubu i jego sympatyków za te dwa pełne emocji lata i życzymy dalszego rozwoju swojego warsztatu oraz kolejnych sukcesów w pracy trenerskiej! Do zobaczenia na piłkarskiej drodze!"

 

komentarze (25)
Dodaj komentarz

Niech napiszą do jakiegoś szejka. Może będzie chciał sobie kupić zabawkę w postaci GKS-u. Nie ma nic do stracenia, a tak naprawdę to sponsora to powinni szukać już jakieś 10 lat temu A nie liczyć na to że PGE zawsze bedzie dawało kasę.

Park przy sportowej 3 ! ????

Małgosia Janowska!

Od jutra będzie jedyną osobą chodzącą w masce

Miasto Bełchatów ! w związku z tym że nie ma dni Bełchatowa i innych imprez przekażcie te pieniądze na GKS ! nie pozwólcie żeby wizytówka miasta zginęła !

Nie ma mowy na dziadostwo ja chce dni i się dobrze bawić

Madzia I Love youu❤

Co swędzi już.....

I tak nie poruchasz

Pierwsze co należy zrobi to wymienić, Prezesa Rydz. Dzisiaj NIKT, żaden sponsor, mu nie zaufa i nie będzie chciał rozmawiać, nie mówiąc już o tym, że da jakieś pieniądze. Zresztą od początku nikt nie chciał z nim rozmawiać. Prezesem musi zostać ktoś rozpoznawalny, ktoś kogo wpuszczą na spotkanie w ważnych, dużych firmach i kto będzie miał pojęcie o piłce. Moim zdaniem, ktoś kto w urzędzie miasta zajmował się rozwieszaniem ozdób świątecznych na drzewach, jest słabym kandydatem.

Jacek Berensztajn

Seweryn Blumszatajn

Gdzie jest teraz #kłamczucha i #rudyrydz ? no gdzie? Grabarze GKS

Dziękujemy trenerze za wszystko! Szkoda, ale pewnych rzeczy widocznie nie da się przeskoczyć.

Klub miał swoją szansę i to nie jedną - zaprzepaścił wszystkie i wszystko wokół. Jako mieszkaniec mówię stanowcze stop dla GKS Bełchatów. Miasto nie powinno dokładać złotówki- ze względów oczywistych. Dziękuję i bez wulgaryzmów proszę

Dojrzały, a ty to z kąd jesteś. Pisz na swoich portalach

skąd, dziecko drogie. SKĄD!

Problem w tym, że klubem rządzą zawsze ci co są u władzy, więc to oni doprowadzili do tego co jest. PGE po prostu daję kase tam gdzie są kolesie PiS, a że w Bełchatowie ich nie ma no to cóż. Był awans sportowy, długi malały to PGE wbiło nóż w plecy. Do tego przed wyborami obiecywali sponsora, a twarzą pisowskiej obłudy i kłamstwa została nasza Pani Poseł Janowska.

ale ilu naiwnych w Bełchatowie dało się nabrać tym ludziom #KŁAMCZUCHA i #RUDYRYDZ

Piękna laurka dla PIS. Podziękujemy panie Jarosławie prezydentowi Dudzie przy urnie. Jak zawsze. Było dobrze? Było. Podpora dla Pis też była. Teraz jest bagno i Pis też poleci.

NAJPIERW KIEREŚ TERAZ DERBIN!!!!!!!!!!!!!!!!! Szkoda...

Czyli spadek został już podpisany przy zielonym stoliku i nie ma o co grać więc Trener odchodzi bo po co kopać się z koniem.

To początek końca nie tylko GKS ale i Bełchatowa. I to wszystko za rządów tak wielbionej w naszym mieście dobrej zmiany.

J....ć PiS!

Z wielkim bólem serca obawiam się zę to już niestety równia pochyła w dół.Brak kasy i raczej marne szanse ze znalezieniem sponsora uziemni nas w niżwszych ligach. AVE GKS

dodaj komentarz
Czytaj także