Rejestracja i logowanie

Piłkarze GKS Bełchatów poddani testom na koronawirusa. Czy PZPN zezwoli na treningi?

Piłka nożna 08-05-2020 Autor: Emste Foto: GKS Bełchatów
2
Piłkarze GKS Bełchatów poddani testom na koronawirusa. Czy PZPN zezwoli na treningi?

Piłkarze, sztab szkoleniowo-medyczny oraz pracownicy GKS Bełchatów mieli wczoraj pobrane próbki krwi. Chodzi oczywiście o badanie na obecność SARS-CoV-2. Wyniki testów zostały przesłane do PZPN, który na tej podstawie wyda ewentualną zgodę na powrót do treningów.

Jak informuje klub, wszystkie osoby zostały podzielone na grupy, tak by badania odbyły się w odpowiednich odstępach czasowych i zachowaniem norm bezpieczeństwa. Klub zapewnia też, że pobieranie próbek przeszło sprawnie, a wyniki mogą pojawić się jeszcze dziś.


- Czwartkowe testy poprzedzone zostały izolacją zgodnie z ligowymi procedurami. Wszystkie osoby ze wspomnianej listy codzienne raportują swój stan zdrowia, korzystając z ankiety przygotowanej dla klubów przez sztab medyczny PZPN. - informuje klub GKS Bełchatów.


Teraz testy trafiły do Polskiego Związku Piłki Nożnej, a od ich wyników zależeć będzie to, jak dalej funkcjonowały będą klubu Fortuna 1 Ligi. Jeżeli związek wyda zgodę na powrót do treningów piłkarzom GKS Bełchatów, wrócą na murawę jeszcze dziś.


- Sztab szkoleniowy zaplanował początek powrotu do przygotowań w grupach sześcioosobowych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w piątek na boiskach "2" i "3" Miejskiego Centrum Sportu odbędą się godzinne sesje treningowe o charakterze wprowadzającym w godzinach 15 (bramkarze), 16 i 17. Zawodnicy mają przyjechać swoimi autami na boisko, już przebrani, unikając wizyty w siedzibie klubu i szatni – czytamy na stronie GKS Bełchatów.


Na chwilę obecną PZPN nie wydał jeszcze oficjalnej decyzji, może ona jednak pojawić się w każdej chwili. Czekamy z niecierpliwością.

 

 
komentarze (2)
Dodaj komentarz

Nauczyciele i dzieci mają wracać do przedszkoli bez testów, a piłkarz na boisko musi mieć zrobiony test.... Śmiech na sali...

To sciema kasy nie ma na GKS

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także